Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Житель Рокитнівського району виплатить штраф 17 тис. грн за незаконне випалювання деревного вугілля

06 листопада 2020 року вироком Рокитнівського районного суду Рівненської області засуджено 30-річного місцевого жителя, котрий в період з лютого 2018 року по липень 2020 року на земельній ділянці незаконно розмістив бочки для випалювання деревного вугілля, що призвело до безгосподарського використання земель та спричинило виведення земель з сільськогосподарського обороту (ч. 1 ст. 254 КК України).

Так, всупереч вимогам пунктів «а», «б» та «г» ч.1 ст.96 Земельного кодексу України, відповідно до яких, як землекористувач, зобов’язаний:

а) забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок проводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки;

б) додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля;

г) підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі, достовірно знаючи, що зазначена земельна ділянка призначена для ведення особистого селянського господарства, без зміни цільового призначення земельної ділянки, розмістив на ній об’єкти хімічного виробництва (піролізні печі) для випалювання деревного вугілля, а саме: металеві цистерни в кількості 4 штуки та інші тимчасові споруди з полегшених конструкцій, які розташовані без фундаменту та фактично здійснював виробництво деревного вугілля на вказаній земельній ділянці.

Таке використання вказаним громадянином земельної ділянки не за цільовим призначенням призвело до неможливості використання земельної ділянки як землі сільськогосподарського призначення, про ще зазначено в проекті землеустрою відведення земельної ділянки, тобто призвело до виведення її з сільськогосподарського обороту.

Публічне обвинувачення підтримували працівники Рокитнівського відділу Сарненської місцевої прокуратури.

За результатами судового розгляду стороною обвинувачення доведено винуватість вказаної особи у інкримінованому йому злочині, як наслідок судом його засуджено до покарання у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 тис. гривень.

Слід зазначити, що обвинувальний вирок суду не набрав законної сили, учасники судового провадження мають право його оскаржити в апеляційному порядку в передбачений законом термін.


Матеріали Сарненської місцевої прокуратури
Рівненської області

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: