Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Запуск у виробництво української "Тест-системи для діагностики коронавірусу COVID-19" куруватиме рівнянин

Перший заступник міністра освіти і науки Юрій Полюхович відучора вже не виконує повноваження т.в.о міністра освіти і науки України. Натомість він планує у найближчий час зосередитися на дуже важливій для нашої держави справі - запуску масштабного виготовлення українських тест-систем для діагностики COVID-19.

Про це він повідомив учора на власній ФБ-сторінці.

Отож, очевидно, налагодження масового виробництва "Тест-системи для діагностики коронавірусу COVID-19", що розроблена, виготовлена і повністю готова до використання на основі кількісної полімеразної реакції (ПЛР)  в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України, значною мірою залежатиме й від Юрія Полюховича.

Про проблеми, котрі виникли в Інституті молекулярної біології та генетики НАН ми вже повідомляли.

Адже саме державне фінансування сьогодні є однією з найважливіших проблем, що тормозить запуск тест-системи у масове виробництво.

Про візит в Інститут, а також про перспективи отримання власної тест-системи Юрій Полюхович розповів на своїй ФБ-сторінці.

Він зокрема наголосив:

«Сьогодні за дорученням Прем'єр-міністра разом з Віце-прем'єр-міністром Вадимом Пристайком відвідали Інститут молекулярної біології та генетики НАН, де поспілкувалися з керівництвом та вченими.

Вони розповіли, що зараз в Інституті розроблена, виготовлена і повністю готова до використання “Тест-система для діагностики коронавірусу COVID-19” на основі кількісної полімеразної реакції (ПЛР). Система пройшла реєстрацію, підтверджена її точність і специфічність на рівні 99,9%.

Собівартість однієї реакції на цьому тесті - 250 грн, тоді як закордонні аналоги коштують 370-450 грн.

Наразі Інститут отримав 350 тис. гривень від держави і виготовив перші партії тестів на 600 аналізів, які передані в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров'я МОЗ.

Однак Інститут може виробляти набагато більше тестів, які зараз дуже потрібні Україні. Менш ніж за тиждень науковці можуть зробити набори на 10 тис вимірювань, а за 10-12 днів - на 50 тис. Головне, що для цього потрібно – кошти».

Юрій Полюхович впевнений, що треба інвестувати у вітчизняну науку та забезпечити ефективний захист українців.

«Масштабне виготовлення та використання тест-систем також дозволить нам:

·         бути незалежними від іноземних виробників;

·         заощадити на вартості систем та їхній доставці;

·         швидко виробляти необхідну кількість систем залежно від епідеміологічної ситуації.

Ще одна проблема: за словами науковців, вірус сильно мутує. Це також потрібно враховувати під час виготовлення тест-систем. Інститут молекулярної біології та генетики створив такий тест, в якому можна досить швидко врахувати процес мутацій. Вчені гарантують, що на це потрібен лише день, тоді як в закордонних розробках йдеться про тиждень» - повідомляє чиновник.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: