Замість газу у Рівному буде біомаса?
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Замість газу у Рівному буде біомаса?

Сьогодні генеральний директор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський та інвестор підприємства Іван Надєїн провели прес-конференцію, на якій розповіли про досягнення підприємства у 2019 році, підготовку та початок опалювального сезону, а також про заборгованості споживачів за теплову енергію та гарячу воду.

«Одним із ключових викликів цього року для нашого підприємства стала заборгованість споживачів за газ майже з моменту діяльності підприємства, – говорить Іван Надєїн. – Цікаво, що люди, які мають цінне майно і можуть оплатити рахунки, затягують і не оплачують заборгованість вчасно.

Впродовж 2019 року ми декларували нашу інвестиційну програму газозаміщення, яку впроваджуватимемо і в цьому році. Адже це проблема, коли підприємство споживає 70 мільйонів кубометрів газу – тобто, більше, ніж на 700 мільйонів гривень щорічно. Рівне за населенням – стандартне європейське місто, але у ньому рівень споживання газу набагато вищий – 98 відсотків. Тому цей відсоток в найближчі 10 років треба скорочувати до загальноєвропейського. Хоч в Україні один із найбільших видобутків газу в Європі, але більше 10 мільярдів кубометрів газу ми й досі купуємо в тій же Європі за європейськими цінами. Колись ми купували дешевший газ із Росії, але такого більше не буде. Ера дешевих енергоносіїв для України закінчилася ще п’ять років тому».

Зокрема, одним із найважливіших досягнень останніх років представники «Рівнетеплоенерго» називають встановлений котел на біомасі, що встановлений у котельні на вулиці Соборній. Він дає змогу безперебійно постачати гарячу воду споживачам. Його потужність – 7,56 МВт, а теплопродуктивність – 6,5 ГКал за годину. У якості палива використовується дерев’яна щепа.

Іван Надєїн додає: «Згідно зі законом, тариф на біомасу менший, ніж на газ. Також санепідемстанцією проводилися аналізи, які довели, що деревина не впливає на навколишнє середовище».

Олександра Нагорна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: