Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Замерзли з доларами серед мотлоху

— Не мали навіть світла. Я не раз казала старшій, щоб заплатили гроші, які обоє отримували, та й проведуть освітлення. Однак Раїса, яка була опікуном Зої, визнаної недієздатною через психічні відхилення, відмовлялася. Отак усе і запустила, — розповідає сусідка Надія Іванівна. — Ходив сусід до них, купував хліб, деякі продукти. Від іншої допомоги жінки відмовлялися.
Раїсу знайшли мертвою на ліжку, молодша — замерзла в кутку поміж непотребу. Експертиза показала, що обидві померли від переохолод­ження. Найбільше поліцію вразило, скільки грошей готівкою знайшли в померлих.
– Сестри могли себе забезпечувати, у них знайшли майже дві тисячі доларів готівкою, — зазначив т.в.о начальника Корецького райвідділу поліції Іван Крайняй. — І це не всі заощадження, бо також виявили 15 тисяч гривень. Однак з’ясувалося, що у пенсіонерок ще крупна сума коштів на пенсійному рахунку. За даними сільського голови, це понад 60 тисяч гривень. Адже старша сестра отримувала кошти як опікун.

– Ми за рахунок сільради зробили ремонт вікон і грубки. Однак невдовзі шибки жінки побили, піч розвалили. У мене вимагали придбати їм нову хату. Я тричі пропонував, були варіанти старих, але охайних будинків. Однак відмовлялися. Вимагали придбати нову, — розповідає голова Жадківської сільської ради Ігор Якубець. — Я подав заяву до районного суду, щоб позбавити Раїсу опікунства над Зоєю. Так хотів відправити меншу сестру в будинок для престарілих. Однак заяву не задовольнили.      
Також жінки жебракували. За свідченням сільського голови, вони просили милостиню на великі свята поблизу Корецького монастиря. Вочевидь, зібрані гроші переводили в долари. У соціальній службі кажуть — жінки противилися будь-якій допомозі.
– Соціальні працівники неодноразово приїжджали додому, зустрічали в місті, пропонували допомогу — на дому чи влаштувати  в будинок-інтернат, але сестри навідріз відмовлялися, — зазначає заступник Корецького районного територіального центру соціального обслуговування Лариса Федорович.
Сестер уже поховали. Тепер поліція розшукує родичів, яким дістанеться хата, земля та тисячі гривень і доларів.
Володимир Миколайчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: