Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

За рік-другий - не менше 40 центнерів із гектара

Знайомлячись із результатами жнивування в області, посадовець наголосив, що потрібно все робити для того, щоб підвищувати врожайність зернових культур. І не потрібно щось нове для цього вигадувати, адже є достатньо напрацювань науковців, якими просто потрібно правильно скористатися. Отож вже нині варто проводити  роз’яснювальну роботу серед сільгоспвиробників і  пояснити їм,  що без високопродуктивних сортів насіння, без оптимальних сівозмін та належного догляду за посівами цього не досягти.
- Зрозуміло, що землі Рівненщини відрізняється від грунтів степових районів. Вони потребують  кращого підживлення, а ще до того всього - вапнування. І самостійно аграрії краю з цим не справляться. Для цього повинна почати діяти державна програма, яка мала б передбачати видатки з держскарбниці на розкислення земель, - зазначив Микола Безуглий й пообіцяв посприяти вирішенню цього питання у Кабміні.
Рівненські сільгоспвиробники також поскаржилися заступнику міністра аграрної політики та продовольства України на занадто  низькі закупівельні ціни на молоко.  До того ж, якщо аграрним підприємствам  заготівельники платять майже три гривні,  то населенню -  на порядок менше. І запропонували, щоб  Уряд встановив  мінімальну ціну на молоко у розмірі щонайменше 2 гривні 50 копійок за літр, що значно полегшило б життя селянам та заохочувало б їх до утримування більшої кількості худоби в приватних господарствах. На це Микола Безуглий відповів, що молоко з приватних господарств не може порівнювати за якістю із зібраним у сільгосппідприємствах, адже там більше дотримуються гігієни праці. Отож порадив селянам об’єднуватися у заготівельні кооперативи, тоді буде легше вирішувати ці проблеми. І хоча на Рівненщині таких сільськогосподарських об’єднань створено доволі багато, проте існують  вони лише  на папері, адже у людей немає коштів, щоб закупити холодильні установки, лабораторне устаткування,  а без них кооперативи не можуть повноцінно функціонувати. Однак  розв’язання цих питань поки лише у планах посадовців, а сільгоспвиробники від цього страждають
Не оминули аграрії краю і питання  перевиробництва овочевої продукції, яке теж мала б регулювати держава. Зокрема у минулому році урожай картоплі перевищив усі сподівання селян, але вигоди від цього вони не мали, адже довелося збувати продукт за безцінь, а то й взагалі згодовувати худобі. І в той же час, незважаючи на перевиробництво, в Україну продовжували завозити картоплю з-за кордону. Отож сільгоспвиробники області просили заступника міністра, щоб у столиці  звернули на це увагу, адже може статися так, що вже згодом будемо варити борщ лише із заморських овочів.
• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: