Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

З початку року на Рівненщині одружились 18 неповнолітніх пар

З початку 2020 року на Рівненщині одружились неповнолітніх пар. Про це повідомляє Західне міжрегіональне управління юстиції. 

Як зазначається, частиною 1 статті 21 Сімейного кодексу України передбачено, що шлюбом є сімейниий союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Відповідно до статті 22 СК України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років.

Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстраціії шлюбу.

Щоб отримати неповнолітнім право на шлюб, необхідно звернутися до суду. Відповідно до ч. 2 ст. 23 СК України за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Надання права на шлюб особі у віці до 18 років віднесено до компетенції суду за місцем проживання заявника.
Звернутись до суду за наданням права на шлюб має право особа, яка досягла 16 років.

Такі справи розглядаються у порядку окремого провадження.

До речі, у заяві про надання права на шлюб доцільно викласти обставини, які обґрунтовують відповідність укладення шлюбу інтересам неповнолітньої особи.

Такими обставинами можуть бути:

  • фактичне створення сім’ї;
  • народження в такій сім’ї дитини;
  • вагітність неповнолітньої жінки.

Слід зауважити, що заява про надання права на шлюб не може подаватися представником такої особи (навіть законним представником, тобто батьками чи особами, які їх замінюють).

Якщо обидві особи, які мають намір укласти шлюб, є неповнолітніми, в такому випадку кожному із них необхідно подати до суду окрему заяву про надання права на шлюб.

Для вирішення питання щодо зниження шлюбного віку не вимагається отримання згоди батьками неповнолітніх.

Думка батьків може враховуватися при встановленню дійсних обставин справи, з’ясуванню відповідності надання цього права інтересам неповнолітнього, оскільки ця відповідність – головний критерій задоволення заяви про надання права на шлюб.

Судом надається право неповнолітній особі на укладення шлюбу з конкретною особою, дані про яку чітко зазначаються в судовому рішенні.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: