Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Юнака з інвалідністю призвали до війська

26-річного Богдана Шевчука з Острога призвали до війська на початку жовтня 2018 року. Він і досі не може зрозуміти, як опинився в армії. Напередодні призову йому
встановили діагноз “хронічний бронхіт”. Із такою хворобою у війську не служать. А майже 20 років тому у Богдана виявили захворювання крові.

Відслужив у війську я всього три місяці, уся моя служба насправді тривала безпосередньо в  частині днів 15-16, усе решта – це  санчастина і госпіталь. Переніс  бронхіт, пневмонію, – розповідає  Богдан. Тим часом мама хлопця  Світлана Шевчук продовжує:  – Хронічна тромбоцетопенічна пурпура. Такий діагноз у нього був п’ять років – із 1999-го до  2004. Дитина була визнана інвалідом.  І хоча згодом хвороба відступила, але в армії, розповідає  Богдан, недуга знову нагадала  про себе. Почалися висипання  й кровотечі. Хлопець у війську  ледве не вмер і дякує лікарям  Харківського госпіталю за те, що  врятували.  – Доктор із госпіталю сказав,  що змушений відправити мене  додому, має виконати те, що мали  б зробити наші лікарі, – розповідає Богдан.  Мати хлопця впевнена, що  документи її сина-призовника  сфальшували, до того ж, зробили  це незграбно. Скажімо, листок зі  щепленнями був датований 1992  роком, а Богдан народився лише  у 93-му. Фактично йдеться про  підробку документів призовника  і штампу “придатний до служби”.

У місцевому ж центрі комплектування та соціальної підтримки  всі звинувачення відкидають.

– Ми йому під його особистий підпис вручили повістку для  явки на медичну комісію з подальшою відправкою у військову  частину. Ніяких документів про  інвалідність чи інші хвороби  він не представляв, – каже Іван  Якубенко, т.в.о військового комісара Острозького районного  центру комплектування та соціальної підтримки.  Військові запевняють: хворих  до армії ніхто не бере.

– За ті фальсифікації, які  були оприлюднені, військове  відомство відповідальності не  несе. Всі довідки видавалися лікарнями, – стверджує Анатолій  Прошин, речник оперативного  командування “Захід”.  Наприкінці лютого обласна  медико-соціальна експертна комісія знову підтвердила інвалідність Богдана. Присвоїли третю  групу. У пошуках винних мати  Богдана звернулася до поліції. 

– Поліцейські за цим фактом  розпочали судове розслідування  за ч. 1 ст. 366 КК України. Тобто  службове підроблення, – говорить Марія Юстицька, прес-офіцерка поліції Рівненської області.  – Нехай подають в суд, якщо  буде визнана вина когось із працівників чи військовослужбовців  територіальних центрів – вони  будуть притягнуті до відповідальності, – каже Володимир  Савчук, юрист Рівненського обласного територіального центру  комплектування та соціальної  підтримки. 

Родина Шевчуків планує скористатися порадою і звернутися  до суду, хоча розуміє, що на це  потрібні будуть немалі кошти. А  на Богдана тим часом чекає довготривала реабілітація.

 • Сніжана Сидорук 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: