Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Яким був вертеп на Рівненщині сто років тому

Спеціально до свят Тетяні Яцецко-Блаженко вдалось розшукати раніше невідомі світлини з Волині майже столітньої давнини. Фото датуються 1920-ми роками. Усі вони були зроблені на Волині в період свята Різдва Христового. На жаль, точне місце локації невідоме. Проте ймовірно це може бути село Городок поблизу міста Рівне.

Такі світлини є справжньою рідкістю. На них діти та молодь переодягнені спеціально для різдвяного вуличного вертепу, пишуть на сайті. Серед героїв вертепу на фото присутні чорт, ангели, воїни, смерть. Костюми продумані до дрібниць, хоча видно, що їх робили із того, що було під рукою.

Як і тепер, у вертепі бачимо янголів, Ірода, Чорта, Трьох Царів, котрі прийшли вклонитися новонародженому Немовляті, Жида і Жидівку та інших персонажів, що з’являлися залежно від регіону.

Автором знайдених світлин є знаний польський археолог, дослідник кам’яного віку Людвік Савицький (1893-1972), який в 1920-х роках проводив археологічні розкопки в селі Городок Волинського воєводства нині це (село на території сучасного Рівненського району).

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: