Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Як зробити Рівне безпечнішим? Думки експертів

За даними соціологічного опитування, мешканці Рівного не почувають себе в безпеці. Можна зрозуміти, чому:  зловмисники підпалюють припарковані автомобілі, відбуваються крадіжки та пограбування. Що варто зробити, аби змінити ситуацію в місті, розповідають представник команди «Слуга Народу» в Рівному: депутат Рівненської міської ради Роман Яворський та директор з розвитку компанії «Стоград» Мирослав Черній.

 

  • Які кроки має запровадити міська влада, щоб на вулицях стало безпечніше?

Мирослав Черній:

— Міська влада має і надалі активно розвивати єдину систему камер спостереження Рівного. Особливо це актуально для місць, де підвищені ризики скоєння злочинів. Адже камери суттєво допомагають поліцейським впізнати злочинця. Сприяти збільшенню кількості камер може приватний бізнес. Однак потрібно розробити механізм підключення приватних камер до міської системи.

Мирослав Черній

  • Якщо говорити про безпеку на дорогах, то нерідко до аварій призводить погана робота світлофорів. Що необхідно зробити, щоб виправити цю ситуацію?

Роман Яворський:

— Після ліквідації державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси» у Рівному досі не можуть визначити, хто буде відповідати за стан світлофорної мережі. Спочатку міська рада планувала, що світлофорами опікуватиметься комунальне підприємство «Інтелектуальні транспортні системи — Рівне», а потім передала їх на баланс «Міськсвітла». Через це розпочалися суди.

Боротьба за право опікуватися світлофорами ведеться лише через гроші. Щороку Рівне розігрує тендер на утримання та ремонт світлофорної мережі, розмір якого становить 5 мільйонів 800 тисяч гривень.

Щоб це припинити, місто має чітко затвердити відповідального та розпочати модернізацію світлофорної мережі. Адже погана робота світлофорів у Рівному нерідко призводила до аварійних ситуацій. Допомогти з коштами на модернізацію може Європейський банк реконструкції та розвитку. 
Роман Яворський

  • Чи доцільно виділяти з міського бюджету гроші на підтримку громадських формувань?

Мирослав Черній:

— Кошти ділять серед низки організацій, які допомагають поліції. Адже задарма ніхто не патрулював б вулиці. Тим більше, що це ще й можливість отримати дозвіл на носіння спецпристрою для відстрілу гумових куль.

До слова, у 2019 році формування просили з бюджету 2,7 млн грн. Однак, для чого місту підтримувати силові громадські організації, які самі складають списки своїх членів?

Виходом з цієї ситуації є створення муніципальної поліції, яка буде стежити за порядком на вулицях міста. Так уже давно зробили наші сусіди у Луцьку. Муніципали там  успішно борються з незаконним продажем алкоголю та стихійною торгівлею, виписують адміністративні протоколи за неналежне паркування та інші речі. Більше того, у Луцьку муніципальна поліція запустила «гарячу лінію». Коли на неї, наприклад, надходить скарга на погану роботу комунальників, то одразу виїжджає група швидкого реагування.

  • За словами поліцейських, 45% аварій трапляється саме через погане освітлення доріг. Чи знаєте ви, яка ситуація із освітленням переходів у Рівному?

Роман Яворський:

— Можу помилятися, але, здається, більш як із 360 пішохідних переходів у Рівному освітлені лише 20. При цьому, в сусідньому Луцьку зі світлом майже дві третини переходів, а в Тернополі – більше половини.

Погане освітлення вулиць та пішохідних переходів - це справді болюча проблема для обласного центру. Виправити ситуацію у рівненської влади постійно просить поліція. Адже від освітлення вулиць у нічний час залежить життя людей. Контрастне освітлення переходів підвищує безпеку, особливо за поганих дорожніх умов. Воно робить добре видимим і пішохода, і сам перехід і територію біля нього Пішохода на освітленому переході видно добре вночі навіть в темному одязі.

Тому, в першу чергу, потрібно комплексно обстежити найбільш аварійні ділянки та передбачити кошти на їх освітлення.

  • Багато батьків нарікають на те, що школи і дитсадки не завжди наймають фахівців, які дійсно зможуть захистити їхніх дітей. Як ви бачите вихід із цієї ситуації?

Мирослав Черній:

— З міського бюджету виділяють гроші на фінансування охорони у закладах освіти. Однак, справді, здебільшого це жінки та чоловіки старшого віку.

Потрібно, щоб міська рада визначила кілька охоронних служб, у яких можна найняти фахових людей. Тоді діти в усіх школах і дитячих садках будуть захищені. Бо існуватимуть єдині критерії охорони закладів освіти.

  • У години пік в центральній частині міста утворюються затори. Як можна вирішити цю транспортну проблему?

Роман Яворський:

— У Рівному досі немає фахово розробленої схеми організації дорожнього руху, в якій було б вказано, як вирішити транспортні проблеми міста. Оскільки кількість приватного транспорту тільки росте, то у майбутньому утворення заторів неминуче.

Вирішити транспортні проблеми мали б науковці. У 2018 році міська рада Рівного витратила на розробку комплексної схеми організації дорожнього руху 700 тисяч гривень. Хоч цей документ був затверджений депутатами, проте його не погодила патрульна поліція. Це сталося через те, що схема мала чимало недоліків.

  • Як захистити рівнян від водіїв, які зловживають швидкістю?

Роман Яворський:

— Захистити людей можуть лежачі поліцейські в дворах і на вулицях. Особливо їх не вистачає у мікрорайоні Тинне. Тому місто має зібрати прохання людей та розробити комплексну програму встановлення лежачих поліцейських на майбутніх п’ять років.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: