Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Як уберегтися від травмування взимку

Розпочинається сезон ожеледиці. Водії вже давно змінили «літнє взуття» на зимову альтернативу. Пішоходам також потрібно бути обережнішими та подбати про безпечне взуття на найближчі декілька місяців.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготувала прості рекомендації, як уберегтися від травм у період ожеледиці:

  •  Носіть відповідне взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі. Фахівці також радять взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.
  •  Літнім людям варто при ходьбі використовувати палиці або хоча б одну палицю для кращої стійкості. 
  • Прогулянки для вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні. Також не варто без потреби виходити на вулицю, якщо ви захворіли або відчуваєте слабкість. 
  •  Придбайте «льодоступи» та надягайте їх на підошви та каблуки вашого взуття. Або зробіть подібний захист власноруч: наклейте двосторонню липку стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть її піском.
  •  При ходьбі по слизькій поверхні руки повинні бути вільні для балансування. Краще не тримати їх в кишенях, а також не нести сумки в руках. Оптимальний варіант в такому випадку – рюкзак.
  •  Обходьте металеві кришки люків, адже вони, як правило, покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що також дуже небезпечно.
  •  Тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки, які намерзають на дахах будинків.
  • Будьте особливо уважні, коли переходите дорогу під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що за умов ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.
  •   Не поспішати і, не робити великих кроків, оскільки так зменшується стійкість і збільшується ймовірність послизнутись.

Якщо ви впали й через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, помітили  пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт.
 
Будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі та бережіть себе. 

#безпека  #пам'ятка 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: