Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Як у казці «Дванадцять місяців»...

Розквітлі квіти, гриби у лісі та веселка в небі – цьогорічні Різдвяні свята на Рівненщині дивують...

Назбирати підсніжників під Новий рік нині виглядає вже не таким нездійсненним завданням, як у відомій казці «Дванадцять місяців». Особливо багатою на несподіванки природи виявилася нинішня зима. Ледь не щодня жителі Рівненщини діляться світлинами із розквітлими у новоріччя квітами, грибами у зимовому лісі, веселкою в небі… Ці природні дива нікого не залишають байдужими. Яскраві барви звеселяють похмуру картину безсніжної зими і додають людям настрою.

– Щойно зустрів 12 місяців і два молодики подарували ці квіти. Грицики, ромашка, редька, волошка. Чудеса бувають, - написав 20 грудня, опублікувавши  на своїй сторінці у Фейсбук світлину із польовими квітами, мешканець села Бутейки Сарненського району Петро Макаренко. Він майже щодня радує читачів соцмереж майстерними фото, на яких природа рідного краю постає у її найяскравіших барвах і в найрізноманітніших ракурсах.  Повз око митця, який щиро любить рідну землю, не промайне жодна зміна настрою матінки-природи.


А вже 25 грудня жителі Рівного навперебій ділилися у соцмережах світлинами, на яких у всій своїй красі вигравала веселка. Не менше здивували  того дня й розквітлі троянди та… білі гриби у лісі. Поділилася цими світлинами березнівчанка Інна Дмишук. Троянди розквітли взимку на обійсті у її мами, а білі гриби вона знайшла 25 грудня  неподалік Березного.  Фактично на самому початку лісу, де від так званої балашівської дороги ще один шлях повертає на село Хотин.
 Інна розповіла, що так пізно білі гриби ще не збирала. А от  зимове тихе полювання за зеленичками та підзеленками – то не така вже й дивина.  У 2020-му вона назбирала цих грибочків 19 грудня.  А одного разу натрапила на дари лісу навіть... 29 грудня. Щоправда, зеленички були трохи мерзлими.
Тим часом фото із чудесами природи  жителі Рівненщини продовжують і далі дивувати. Зокрема,  рівнянка Ірина Сівук поділилася світлиною квітів на клумбі у Здолбунові, які побачила 31 грудня. А напередодні біля центрального входу в ЗОШ №13 розквітла троянда.

– Хіба це не диво Господнє? Нехай у Новому 2021 році в серці кожного із нас буде місце для чарівної казки, – написав рівнянин Сергій Крокос.
Екологи ж прозаїчно кажуть, що у такий спосіб природа сигналізує про кліматичні зміни.
– Оскільки клімат міняється і поступово зміщуються кліматичні пояси, у нас стає тепліше. І рослини, які звикли до інших кліматичних умов, не знають, що їм зараз робити, як реагувати на це, – пояснює  рівненський еколог Василь Черенков.
Ці аргументи фахівця зрозумілі, розум підказує, що нічого у цьогорічних примхах природи неймовірного немає, однак серце все ж хоче сприймати і  ніжні квіти  у грудні, і грибочки у лісі, і веселку як маленьке новорічне диво…
• Олеся  Бондаренко

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: