Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Як рівняни можуть скористатися ІФА-тестуванням

ІФА-тестуванням (імунно-ферментного аналізу), тобто тестами на визначення антитіл до коронавірусу, рівняни можуть скористатися лише за направленням сімейного лікаря. Безоплатно такі дослідження робитимуть пацієнтам, що йдуть на планову операцію, а також військовослужбовцям Національної гвардії, поліцейським та медикам. Про це на брифінгу розповів головний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов. 

За його словами, якщо ІФА-тестування є позитивним, то проводиться ПЛР-тест для остаточного діагнозу. 

Саме цей метод (ПЛР) є критерієм діагностичним, який відсіє людей, які перехворіли на це захворювання, і підтвердить, або спростує факт наявності захворювання у людини, яка має позитивний ІФА-тест, - додає Сафонов. 

За бажанням ІФА-тести проводяться за рахунок громадян. При необхідності можна звернутись у приватні лабораторії, які проводять такі дослідження. Проте, як зауважує Роман Сафонов, такі тестування у приватних лабораторіях будуть дорожчими: "Вартість дуже різниця - удвічі чи втричі. Якщо ви бачите, що лабораторія виставляє за такі дослідження більше півтори сотні гривень, то шукайте іншу лабораторію", - радить спеціаліст. 

У Рівненській області планують здійснювати ІФА-тестування у 16 закладах. "Те, що стосується державних закладів, то вони будуть проводити дослідження тих категорій, які я назвав. Наприклад, ми будемо мати можливість проводити ці дослідження вже з вівторка. В тому числі в цю категорію входять працівники лабораторій", - додав Сафонов. 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: