Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Як до і під час виборів працюватиме Рівненський суд

Списки виборців вже затверджені, але в них ще можна внести зміни, щоправда, через суд. В обласному центрі розглядом справ, що стосуються виборів, займається Рівненський міський суд. Робота в передвиборчий період та день голосування установи зміниться.

За матеріалом  Суспільне.

Рівненський міський суд від 22 жовтня працюватиме довше, ніж зазвичай. В установі затвердили новий графік роботи під час вибрів.

Суспільне Рівне

  • 22 жовтня 2020 року до 24 години;
  • 23 жовтня 2020 року до 18 години;
  • 24 жовтня 2020 року з 9 до 22 години;
  • 25 жовтня 2020 року з 9 до 21 години.

Справи виборців та кандидатів розглядатимуть невідкладно.

"Це зумовлено тим, що є терміновість розгляду даної категорії справ. Враховуючи, що виділено на певну категорію два дні, на певну – п'ять, а ті справи, які надходять в день голосування, мають бути розглянуті не пізніше, ніж за дві години до завершення, тому, враховуючи вимоги законодавства, були введені такі особливості", – зазначає суддя Рівненського міського суду Вікторія Галінська.

У 2019-му в Рівному до суду звернулися 17 виборців, аби додати чи виключити свої прізвища зі списків, – каже Вікторія Галінська.

Ознайомитися з реєстром жителі міста можуть на сайті ЦВК. Із адмінпозовом до суду про уточнення списків можна звертатися протягом 22 жовтня. Там працюватимуть до півночі.

"В принципі, суд повинен їх негайно розглянути. Важливо прослідкувати, щоб рішення, якщо воно буде на користь людини, було виконане. Якщо до початку голосування не буде виконане, навіть маючи його з собою, людина не зможе проголосувати", – пояснює громадська омбудсменка із захисту виборчих прав ГМ "Опора" Марія Цип'ящук.

Окрім внесення змін до списків, судді розглядатимуть оскарження бездіяльності дільничних комісій. Наприклад, якщо їх представники не видали комусь бюлетень чи, попри заяву, не прийшли додому.

Під час особливого режиму в міському суді працюватимуть дев'ять суддів.

"На основі попередніх виборів, тому що попередньо ми встановлювали чергування, наприклад, один-два дні, інший – два дні, інший – ще два дні. То вирішили, щоб для забезпечення негайності розгляду срав, терміновості, щоб брали всі судді одночасно протягом цього повного графіку роботи", – уточнює Вікторія Галінська.

Суддя пригадує, що про недопуск на дільницю востаннє скаржилися років десять тому.

Автори: Володимир Струс, Анастасія Бачук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: