Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Вже з наступного року в Україні може запрацювати 2D кодування на рецептурні медичні препарати.

Вже з наступного року в Україні може запрацювати 2D кодування на рецептурні медичні препарати.

Про це повідомив голови Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

Система 2D кодування – це найбільш ефективний з усіх існуючих інструментів боротьби з фальсифікованими лікарськими засобами. За даними ВООЗ, кожна десята упаковка препаратів в Україні є фальсифікатом. 2D кодування допоможе вирішити цю проблему.

Ось як воно працює: виробник наносить на упаковку QR-код. Він є унікальним ідентифікатором, що дозволяє дізнатись назву, фармацевтичну форму, тип упаковки, серійний номер, термін придатності та дані про виробника. 

Перед тим, як партія ліків потрапить до торгівельної мережі, всі дані вносяться до електронної бази. Перевірити, чи справжнім є препарат, дуже просто: зчитуєте з упаковки QR-код та звіряєте із даними в електронній базі. 2D кодування практично повністю виключає можливість фальсифікувати медпрепарати.

У США почали розміщати QR-коди на упаковках медичних препаратах з 2015 року, в Європі – з 2019 року.

В нашій країні пілотний проєкт щодо маркування контрольними знаками (розміщення QR-кодів) декілька разів відкладався. Основна причина – технічна неготовність значної частини українських виробників, адже обладнання для маркування коштує доволі дорого.

 Але постійно відкладати питання запровадження системи не можна. Тому вітаю ініціативу МОЗ, яке опублікувало для громадського обговорення проєкт постанови Уряду «Деякі питання управління запасами лікарських засобів та медичних виробів і запровадження маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками лікарських засобів».

Документом передбачається запровадження з 1 жовтня 2022 року 2D кодування упаковок рецептурних лікарських засобів. Виробник зобов’язаний буде розміщати на упаковці не лише QR-код, а ще ідентифікатор несанкціонованого відкриття (він дозволить встановити, чи була упаковка лікарського засобу відкрита раніше). До моменту запуску системи МОЗ розробить електронну систему «e-Stock», через яку буде вестись моніторинг обігу лікарських засобів. 

В Україні почне працювати європейська система боротьби з фальсифікатом.

 Наш Комітет давно працює над концепцією впровадження 2D кодування упаковок медичних препаратів. Наразі в Комітеті до другого читання готується законопроєкт «Про лікарські засоби», якій містить положення про систему 2D кодування. Отже, запровадження нового механізму планується врегулювати ще й на рівні законодавства.

#фальсифікат  #2D кодування 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: