Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Військовий комісар Дмитро Оксенюк: «На дерев’яних автоматах повагу до армії не зліпиш»

-  У червні 1941-го радянські військкомати ломилися під натиском черг. Люди брали зброю і готувалися боронити Вітчизну від окупантів. У разі, якби аналогічна трагедія трапилася в наші дні, чи можна прогнозувати черги добровольців на подвір’ї військових комісаріатів?

- За радянських часів військові складали еліту суспільства. Із розпадом Союзу - статус військовослужбовця похитнувся. Та й навіть те, що в наших школах рівень військової підготовки суттєво поступається тому, який існував за СРСР – факт, який неможливо спростувати. Раніше кожен юнак міг зібрати і розібрати зброю, знав, як правильно поводитися із протигазом, носив військову форму. Зараз урок допризовної підготовки у школах проводиться лише раз на тиждень. За цей час дітям чи то на пальцях покажуть як автомат збирати, чи взагалі видадуть дерев’яні муляжі. Усе це престижу армії не додає і, відповідно, бажання брати у руки зброю не викликає. Потрібно відроджувати класи військової підготовки, усіляко заохочувати школярів, які прагнуть стати військовими. У школах перед очима учнів мають знаходитися фотографії випускників, які досягли певних успіхів у військовій службі. Необхідно також збільшувати години ДПЮ, організовувати стрільби на полігоні.  Не варто забувати й про те, що випускники військових вишів гарантовано працевлаштовані. Взяти хоча б Острозький ліцей. Там навчаються кращі з кращих абітурієнтів, а на одне місце претендують 8 юнаків. А щодо черг до військкоматів… Я певен, що в Україні достатньо офіцерів запасу, які ще тримають у собі міцний патріотичний дух. У разі, якщо Україні загрожуватиме небезпека, вони піднімуться на захист і зможуть дати відсіч ворогу.

- А щодо молоді?

- Загальновідомий факт: з року в рік кількість бажаючих служити в армії збільшується. Зараз навіть люди з вищою освітою поповнюють лави Збройних Сил. Без служби в армії важко знайти престижну роботу в силових структурах, в охоронних фірмах, у банківській та юридичній сферах. Цього року план щодо весняного призову ми навіть збільшили у порівняні з осіннім на тридцять осіб. Планується, що Збройні Сили України цієї весни поповнять 740 юнаків.

- І попри це імідж української армії формується з велетенської купи негативних характеристик та стереотипів.

- Я б так категорично не стверджував. Дійсно, сучасний рівень фінансування Збройних Сил бажає кращого, але престиж армії зростає. І це також факт. Якщо раніше нам доводилося разом із міліцією вишукувати призовників, то сьогодні на одне місце в Збройних Силах вже претендують 3-4 юнаки, які розуміють, що армія – це перепустка у життя. Тут формуються такі риси, як відповідальність, згуртованість, напрацьовується стійкий світогляд до вирішення різноманітних проблем. Для когось  армія – ще й дах над головою, упевненість, що тебе вдягнуть і нагодують, а потім запропонують залишитися на контрактну службу і заробляти гроші. Щоправда, певні проблеми є зі здоров’ям призовників. Хоча сільські хлопці фізично підготовлені до служби краще, аніж міські.

- Наближається День Перемоги. Чим цьогоріч порадуєте ветеранів?

- Урочисті заходи до свята Перемоги відбудуться у всіх районних комісаріатах. Для ветеранів традиційно підготуємо фронтові сто грамів та матеріальну допомогу. І, до речі, існує хибне твердження про те, що про фронтовиків ми згадуємо лише на свята. Наші працівники упродовж року підтримують із ветеранами звязок та за необхідності надають всебічну допомогу. На жаль, із плином часу все менше ветеранів цієї допомоги потребують. Два роки тому, коли я обійняв посаду обласного військового комісара, у нас на обліку перебувало 8 фронтовиків, які у різні роки працювали у військових комісаріатах. Нині ж залишилося лише троє. Серед них – учасник визволення Рівного  Андрій Мойсеєнко, який тривалий час працював комісаром у Гощі. Усього ж в області залишилося лише 800 учасників бойових дій, які отримують пенсію безпосередньо з бюджету Міністерства оборони.

Сергій Табаков

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: