Віталій Коваль прозвітував журналістам посеред будівництва Північної об’їзної Рівного
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Віталій Коваль прозвітував журналістам посеред будівництва Північної об’їзної Рівного

Дев’ятого вересня минув  рік, відколи Президент України Володимир Зеленський призначив Віталія Коваля
головою Рівненської ОДА. Цього ж дня очільник області провів пресконференцію для ЗМІ.

Місце було обране доволі незвичне – посеред будівництва Північної об’їзної Рівного. Вперше в історії Рівненщини прес-конференція очільника області пройшла в такому доволі незвичному і цікавому форматі. І в цьому, очевидно, вбачається глибокий символізм. Склалося враження, що усі учасники заходу побували на великому будівельному майданчику.


– Ми з вами сьогодні свідки творення історії. Ми бачимо «Велике будівництво» в дії. Саме так народжується майбутнє нашої країни і сьогодення. Північний обхід міста – це об’єкт, якого давно чекало Рівне та область, - зазначив Віталій Коваль.
Будівництво об’їзної міста Рівного є наймасштабнішим проектом зі спорудження доріг, над яким працюють в області. Його завершення значно поліпшить логістику регіону. Реалізація проекту звільнить обласний центр від транзитних автомобілів.
У цілому проект включає три об’єкти. Завершити роботи планують у 2021 році. Цікаво, що працювати на цьому об’єкті виявили бажання чимало наших земляків, які раніше працювали за кордоном, а тепер мають не менш оплачувану роботу вдома.

Якщо працюватиме вітчизняна економіка, то українці не шукатимуть свого щастя по закордонах, а розбудовуватимуть рідну державу. На думку Віталія Коваля, для потужного розвитку Рівненщини не вистачає синхронізації обласного центру з районами. Саме тому, відповідаючи на наше запитання, він прийняв рішення балотуватися на посаду міського голови Рівного.
– За рік на посаді голови ОДА я це чітко зрозумів. Важливо зв’язати область з обласним центром, щоб увесь економічний потенціал краю працював як єдиний організм. Наприклад, Рокитне – це потенціал для Рівного. Моя мрія, щоб люди з районів бачили свою перспективу в райцентрах, а якщо вони хочуть рости далі – щоб їхали в обласний центр, а не обирали Польщу чи Чехію. Тому треба саме «зшити» всю область із обласним центром. Це не просто амбіція, це необхідність. У цьому потенціал Рівненщини, – зазначив Віталій Коваль. За його словами, кожен район Рівненщини різний і по-своєму особливий.
– Володимиреччина – лісиста, а Млинівщина – врожайна. Кожен район – різний, тому й  розвивати потрібно диференційовано. До кожного з районів має бути свій ключик. І дуже великі помічники в цьому – це голови райдержадміністрацій, які дають зворотній зв’язок через громаду. Наприклад, потенціал півночі області – це народжуваність. У нас є унікальне село Познань – серце всього Полісся. Там на 300 дворів 160 багатодітних мам. На півдні є свої принади. І дуже важливо розкрити цей потенціал, – зазначив Віталій Коваль.
Серед інших позитивних змін під час свого перебування на посаді голови Рівненської ОДА Віталій Коваль акцентував увагу на припиненні діяльності 154 об’єктів незаконної торгівлі пальним, унаслідок чого проти відповідного періоду на 14 відсотків зросли обсяги реалізації дизельного пального на працюючих АЗС та на 42 відсотки  – надход­ження від акцизного податку з пального минулого року (січень-серпень). Відчутно зросли надходження і до бюджетів усіх  рівнів: до обласного  +7, 9 відсотка, до місцевих   + 6,8, до державного  +47, 8 відсот­ка.
Попри карантин на Рівненщині вдалося не лише зберегти усі бюджетні показники, а й забезпечити зростання.
– Область має одні з найкращих наповнень бюджетів серед регіонів України. Економіка стабільно працює, незважаючи на пандемію. Рівненщина стає все більш самодостатньою, а не дотаційною, – зазначив голова ОДА.
За його словами, на 102 відсотки  виконано завдання щодо надходжень до обласного бюджету. Додатково надійшло 41 млн. грн. до держбюджету, тобто на 47 відсотків більше, ніж за вісім місяців 2019 року. За обсягами промислового виробництва Рівненщина посідає сьоме місце серед регіонів України.
Детальніше з підсумками діяльності Віталія Коваля на посаді голови ОДА можна ознайомитися на сайті Рівненської ОДА.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: