Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Вихідні для коронавірусу?

Ситуація з поширенням коронавірусної епідемії в Україні погіршується. Через зростання захворюваності на вірус в Україні можуть ввести “карантин вихідного дня”. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов: “Ми розглядаємо посилення карантинних обмежень, – зазначив Міністр. – Я не виключаю, що Уряд запропонує “карантин вихідного дня”. Це коли у вихідні будуть діяти набагато суворіші обмеження. Для чого ми це робимо? Щоб розривати ланцюг передачі хвороби”.

Міністр пояснив, що «карантин вихідного дня» проявиться у тому, що  більшість магазинів у суботу та неділю будуть зачиненими. Не зможуть працювати повноцінно й заклади харчування – замовлення будуть можливі тільки на виніс.
Власні антирекорди захворюваності на коронавірус встановлює і Рівненщина. Як зазначає начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник, якщо поріг захворюваності буде критичним, то, незважаючи на можливу економічну кризу, шляхом значних обмежень будуть рятувати життя людей:
«На жаль, наразі ніяк не вдається стабілізувати ситуацію, – говорить Олег Вівсянник. – Тому будь-який захід, який зменшить рівень захворюваності, ми підтримаємо обома руками. Враховуючи ту ситуацію, яка наразі є в області – перевантаження ліжкового фонду, збільшення кількості надходження пацієнтів – стараємося вчасно та якісно надати допомогу. Але все має свій ресурс. І не тільки матеріальний, і не тільки технічний, а, насамперед, людський. Тобто, чи зможуть надати якісну допомогу ті, хто працює в лікарні. Звичайно, такі обмеження шкодять економіці країни, оскільки багато людей не зможуть заробляти, не зможуть якісно годувати свої сім’ї, банально – не зможуть заробити навіть на лікування. Однак, не дивлячись на можливу економічну кризу, ми будемо все ж таки рятувати людей. Чекаємо вихідних, чекаємо рішення Уряду».
За словами начальника управління охорони здоров’я, наразі вирішується питання із забезпеченістю лікувально-профілактичних закладів кваліфікованими працівниками.
«У нас є декілька звернень від керівників медичних закладів щодо потреби в медичних працівниках, – розповідає Олег Михайлович. – Ми це питання врегульовуємо – перенаправляємо працівників з одного лікувально-профілактичного закладу в інший. Подібного досвіду ми не мали, але у нас є наказ із МОЗ, який регламентує такий порядок дій. Тож маємо чітку схему оплати праці медичних працівників і вже найближчим часом матимемо такий досвід.
Показник смертності при такому рівні захворюваності у нас не перевищує 1,3% (по Україні ці показники вищі – 2,2-2,4%).
Володіючи великим ресурсом лікарських кадрів (а в Україні він більший, ніж у Європі) та ресурсом ліжкового фонду (а в стаціонарах ліжок у нас значно більше, ніж у Європі), ми переходимо на кращий рівень надання медичної допомоги. Медична індустрія дозволяє процес лікування скоротити. Наприклад, якщо раніше середній термін лікування тривав 28 днів, потім 22, потім 14, то зараз за деякими показниками середній термін лікування значно скоротився».
До слова, пан Олег обмовився, що дієва вакцина проти коронавірусу може з’явитися вже у першому кварталі 2021 року.
• Олександра Нагорна

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: