Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Відомий коваль виготовляє буржуйки для танкістів

Війна внесла корективи в життя всіх українців. Кожен намагається всім, чим може, допомогти й підтримати наших земляків-військових та ЗСУ загалом. Допомагає вже понад пів року і Максим Марчук із села Воскодави.

До повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну коваль Максим Марчук упродовж 13 років займався декоративною обробкою металу. Нині, як розповідається на офіційній сторінці у Фейсбук Гощанської селищної ради, досвідчений майстер буквально кінчиками пальців відчуває сталеву міць і водночас гнучкість металу під ударами молота.
Унікальних робіт у коваля чимало. Було б, напевно, значно більше, але під час війни він кардинально змінив свій напрямок роботи і замість високохудожніх кованих виробів виготовляє міні-буржуйки з фреонових балонів, які працюють на солярці. Бо нині вони потрібніші.


– Танкістам дуже сподобалися Максимові буржуйки, – каже помічник коваля, волонтер Петро Коробчук.
І хоча Максим ніколи раніше не думав, що ковальство стане головним ремеслом його життя, нині він вправно володіє молотом і перетворює метал на художні шедеври. До вже улюбленої справи долучає й синів Владислава та Богдана. Хлопці із задоволенням ходять до майстерні і радують батька своїми роботами.
Серед робіт Максима – кована фігура Діви Марії з хрестом під назвою «Світло від світла», яку було визнано найкращою на традиційному конкурсі ковальського мистецтва «Металеве серце України» у м. Рівне.
Спасибі всім, хто разом з нами в тилу допомагає кувати Перемогу!
Разом ми сила! Слава Україні!

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: