Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Верховна Рада зробила подарунок студентам до свята

12 листопада цього року, майже у переддень головного студентського свята - Дня студента, Комітет ВРУ з питань науки, освіти та інновацій напрацював та виніс на голосування Верховної Ради України законопроект щодо змін у сфері вищої освіти. Вищий законодавчий орган України, у свою чергу, підтримав його у першому читанні.

Закон пропонує нові підходи в управлінні закладами, удосконалює механізм вступу та дає стимули для ефективної роботи ректорів.

Під час розробки проекту закону депутати опрацювали та максимально врахували пропозиції фахівців Міністерства освіти і науки.

Законопроект, що отримав «добро» у першому читанні, передбачає зміни одразу до кількох Законів України – «Про вищу освіту», «Про освіту» та «Про фахову передвищу освіту». Тобто він запроваджуватиме точкові зміни за багатьма напрямами вищої освіти.

Однак найбільше змін стосуватимуться управління закладами, роботи ректорів та навчання студентів. Велика частина законопроекту стосується змін в управлінні вишами. Вони, перш за все, матимуть менше бюрократичних процедур під час ліцензування. Для цього скасовується ліцензування майже 100 спеціальностей, окрім тих, які належатимуть до «регульованих професій».

Такий закон на часі, оскільки наукову спільноту останні роки потрясають скандали із плагіатом, відвертими крадіжками наукових напрацювань, дослідженнями неіснуючих субстанцій в неіснуючих областях науки.

І хоч перераховані порушення більше стосуються науковців вищого рівня, однак зачеплять вони і студентів. Насамперед ті нестимуть більшу відповідальність за недотримання академічної доброчесності: виявлення плагіату, фабрикації або фальсифікації зможуть стати причиною для скасування рішення про отримання ступеня вищої освіти. Тобто якщо у дипломній бакалаврській роботі виявлять плагіат, студент може не отримати диплом за результатами навчання. Низка новацій чекатиме й на вступників.

Тим часом у вишах Рівненщини активно працюють над положеннями про академічну доброчесність. Ці положення, очевидно, носитимуть характер документів для внутрішнього користування. Водночас вони є нормою, яку вимагає "Закон про освіту".

Законопроект має пройти друге читання. Він набуде чинності тільки після підписання Президентом.

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: