Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Вчимося розписувати різдвяне печиво

За  вікном припорошило кокосовою стружкою. Замело доріжки та вулиці. Дерева вкрили теплі пухкі шубки, а будинки одягли білі шапки та викурюють з люльок димарів  світленькі рівні смужки диму. В цей час у домівках весело потріскують полінця в грубках, а біля  камінів батьки та діти зручно вмостилися на м`якому килимі та читають казки. Морозець тим часом вимальовує тонким пензлем на вікнах срібні візерунки.До нас прийшла зима, і привела з  собою цілий місяць чудових родинних свят, яким радіють і діти, і дорослі. Вона пахне морозною свіжістю, мандаринами з корицею, а ще запашною медовою випічкою.

Саме в цей час, коли новорічні та різдвяні свята приходять на поріг наших домівок завжди хочеться робити подарунки рідним. Щось незвичайно красиве, смачне. Забаганок безліч, але найголовнішим є те, що дарунок, неодмінно, повинен бути особливим. Приготованим власноруч, з любов`ю.Тому у працівників Рівненської центральної районної бібліотеки виникла ідея організувати та провести для наймолодших користувачівцікавий творчий майстер-клас «Готуємо та розписуємо різдвяне печиво».

          Ватро зазначити, що в наш час випікання імбирного печива з козульного та медового тіста є надзвичайно популярним та дуже актуальним. Який журнал ми не відкрили б, який телеканал не увімкнули б, скрізь на очі нам потрапляють апетитні декоровані смаколики.  На ярмарках, в супермаркетах, базарах. А скільки рецептів та різноманітних ідей можна знайти на сайтах в Інтернеті чи переглянути на каналах в YouTube - їх взагалі незліченна кількість.

Хочу сказати, що випікання та декорування різдвяного печива - це дійсно справжній, новомодній бум. Ця роботає дуже цікавою. З перших хвилин вона захоплює своєю креативністю та  вимислом. Адже спекти можна будь-що: починаючи від маленьких фігурок у вигляді ялинок, зірочок, сніговичків, можна поступово розвивативласну фантазію до створення об`ємних великих будинків та цілих міст. Та й прикрашання виробу – справанадзвичайно тонка, яка вимагає творчої фантазіїта художньої уяви.

Процес замісу тіста, виготовлення та випікання печива є чимось фантастичним. Даній справі майстер віддається повністю. Він творить, імпровізує, відпочиває думками, хоч і фізично трудиться. Робота неабияк заспокоює. Можете перевірити це, коли посадите біля себе дитину та продемонструєте свої здібності,розписавши веселого чоловічка. А потім запропонуєте їй допомогти вам. Даю слово: дитинка буде безмежно щасливою.

Тому саме в нашій книгозбірні нещодавно був проведений майстер-клас по декоруванню імбирного печива присвячений наступаючим зимовим святам. На захід були запрошені діти та батьки, який для них провела Анастасія Погоріла – методист Рівненської ЦРБ. Майстриня завчасно приготувала велику кількість печива і дітки з радістю навчалися його прикрашати. Вони старанно трудилися, адже готували солодкі подарунки для своїх батьків, братиків та сестричок. Деяке печиво малята оздобили яскравими стрічками та дружно повісили на ялинці у бібліотеці. По завершенню майстер-класу Анастасія подарувала діткам невеличкі брошурки (рецепт та особливості приготування й декорування імбирного печива), чому учасники майстер-класу щиро раділи і обіцяли неодмінно приготувати таке печиво вдома. По завершенню заходу на дітей чекала традиційна фотосесія з працівниками бібліотеки, атакож біля книжкової ялинки-інсталяції, яка неймовірно сподобалась малятам.

День видався гарним та насиченим. І ми щиро раді, що вдалося подарувати юним користувачам веселий та святковий настрій. Ми вдячні, що такі активні та здібні школярики є відвідувачами нашої бібліотеки та обіцяємо вам нові та цікаві зустрічі.

• Ірина Громик, бібліотекар Рівненської ЦРБ

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: