Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

В Україні відзначають день створення УПА: історія і традиції свята

14 жовтня в Україні відзначається відразу декілька великих свят і пам'ятних дат, однією з яких є День створення Української повстанської армії. Саме 14 жовтня вважається Днем заснування УПА, незважаючи на те, що історики досі дискутують на рахунок істинної дати появи цього військового формування.

Як би там не було, але офіційна дата саме 14 жовтня. З нагоди цієї величної річниці, портал "Апостроф" вирішив розповісти вам про історію та традиції, пов'язані з Днем створення Української повстанської армії.

Історія свята

Офіційно вважається, що перший підрозділ (сотня) УПА було сформований 14 жовтня 1942 року в місті Сарни, що в Рівненській області. Формування першої сотні очолював командир Сергій Качинський ("Остап"). Він був військовим референтом Організації українських націоналістів (ОУН) на чолі зі Степаном Бандерою.

У 1944 році був створений орган політичного керівництва УПА та всього визвольного руху - аналог парламенту, що називався Українська головна визвольна рада (УГВР).

Саме УГВР в 1947 році своєю постановою закріпила за 14 жовтня традицію святкувати День створення УПА- окремо підкресливши відсилання до козацьких традицій гетьманської України.

"День 14 жовтня, що збігається з історичним козацьким святом Покрови, засновується як святковий день УПА", - говорилося в цій постанові.

За часів Другої світової війни УПА була військово-політичною формацією українського національно-визвольного руху. Це була єдина сила, яка ставила перед собою мету створити незалежну українську державу.

Активні військові дії УПА тривали до 1949 року. Після цього повстанська армія була реорганізована в збройне підпілля, яке діяло до початку 60-х років.

Традиції

Оскільки свято це, для сучасної України, досить молоде, з ним пов'язано не так вже й багато традицій. Але все ж щороку цій даті присвячують безліч урочистих заходів. Тим більше, що в цей день з 2014 року відзначається День захисників і захисниць України.

Так, у четвер, 14 жовтня, в Києві відбудеться марш слави УПА, котрий вже став традиційним. Разом з цим "Нацкорпус" анонсував проведення Маршу нації.

Також ці та інші подібні заходи анонсували і багато інших політичних партій і громадських організацій, включаючи ветеранські.

Рух ветеранів України, Центр для учасників АТО та їхніх сімей і ряд інших організацій проведуть Марш до Дня захисників України (збір о 12:00 в парку Шевченка).

 

Вітаємо друзі, Марш до Дня Захисників України все ближче. І ми, хочемо зробити пару уточнень: 1. Збираємось 14 жовтня о...

Posted by Рух Ветеранів Києва on Tuesday, October 12, 2021

Також ВО "Свобода" анонсувала 16-й Марш Слави УПА - хода на честь 79-ї річниці створення Української повстанської армії, Дня українського козацтва та Дня захисника України.

"Захід розпочнеться о 12:00 урочистим мітингом біля пам'ятника Тарасу Шевченку, після чого учасники маршу пройдуть центральними вулицями Києва і вшанують Героїв Небесної сотні", - йдеться в повідомленні.

 

Приєднуйтеся, товариство! Традиційний, 16-й марш Слави УПА вулицями української столиці. Покрова. День Захисників України. День козацтва.

Posted by ВО "Свобода" on Tuesday, October 12, 2021

 

#свято  #УПА 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: