Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

В Україні продовжили адаптивний карантин до 31 серпня

Уряд на засіданні підтримав постанову про продовження адаптивного карантину з 1 до 31 серпня. 

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що адаптивний підхід до карантинних заходів на регіональному рівні довів свою ефективність та дозволив контролювати рівень захворюваності в Україні. 

Як зазначив глава МОЗ Максим Степанов, в залежності від ситуації в кожному районі будуть встановлюватися "зелені", "жовті", "помаранчеві", або "червоні" рівні епідемічної небезпеки. Рівень буде визначатися автоматизованою системою та затверджуватиметься національною комісією ТЕБ та НС. 

Рівень небезпеки будуть моніторити за тими ж показниками, що і наразі: 

завантаженість ліжок - не більше 50 %; 

середня кількість тестувань - не менше 24 на 100 тис. населення; 

коефіцієнт виявлення випадків інфікування - не більше 11 %; 

показник динаміки зростання випадків інфікування - не більше 10 %. 

- Коли немає перевищень, область та всі райони перебувають у "зеленій" зоні, в якій діють такі обмеження - в громадських місцях маска, або респіратор, проведення масових заходів - не більше 1 особи на 5 кв. м., проведення заходів у кінотеатрах, театрах із заповненістю в 50 %, перевезення пасажирів лише в межах сидячих місцях. Регіони, які постійно перебувають у "зеленій" зоні, не потребують втручання та посилення окремих протиепідемічних заходів національного рівня. Якщо починають змінюватися індикатори протягом 5 днів поспіль, то відразу цей регіон чи окрема адміністративно-територіальна одиниця переходить в "жовтий", це так звана буферна зона, несуттєві зміни, або "помаранчевий", або "червоний", - наголосив Максим Степанов. 

У Мінкульті попросили доопрацювати постанову в контексті відкриття закладів культури, а в Міністерстві реінтеграції - щодо врегулювання питання перетину адмінкордону з тимчасово окупованого Донбасу та Криму. 

Нагадаємо, попередній адаптивний карантин діяв до 31 липня. 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: