Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

В селі на Рівненщині виявили сказ у двомісячного кошеняти

Фото ілюстративне

   10 серпня в селі Велика Омеляна було зареєстровано випадок сказу у двомісячного кошеняти, який утримувався в особистому селянському господарстві. Про це повідомляє «Рівненський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України».

   Зі слів власниці кота, стало відомо, що приблизно місяць тому їм у двір підкинули кошеня. Тварина відразу мала хворобливий вигляд. Через тиждень у кота почалися судоми та порушення координації. Тож, тварину одразу ж відвезли у ветеринарну клініку. Стан кошеняти дещо покращився. 
   Проте, 7 серпня, у вище кота почався приступ, який супроводжувався судомами, кіт вів себе агресивно, гарчав та бився об стіну.
   Наступного дня тварина була ослаблена, відмовлялась від їжі та води.
Було прийняте рішення обстежити кота на сказ.10 серпня після проведених досліджень у тварини було виявлено сказ.
   Отож, по вулиці Рольщикова за участі завідувачки фельдшерсько – акушерського пункту села Велика Омеляна було частково проведено подвірні обходи з метою виявлення осіб, які могли контактувати з хворим на сказ котом або іншими бродячими, невідомими тваринами (контактних не виявлено).
   Всі особи, які контактували з хворим на сказ котом скеровані до лікаря рабіолога Рівненської ЦРЛ для отримання курс антирабічного лікування (5 осіб). 
   Серед населення було проведено роз’яснювальну роботу по профілактиці сказу, а також роздано листівки.

Шановні громадяни, пам'ятайте, що сказ невиліковна хвороба, єдиним методом запобігання розвитку захворювання є щеплення від сказу. Тому, якщо Ви отримали покуси, осаднення від будь яких тварин (відомих, невідомих, диких) звертайтесь до лікаря. Будьте здорові!

##Рівненщина #сказ #кошеня #виявили #Велика Омеляна 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: