Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

В Рівненській обласній лікарні провели унікальну операцію Хармса

Сьогодні медичний фронт боротьби – один із ключових.

В умовах війни медики встигають надавати якісну медичну допомогу, опановують новітні лікувальні технології, проводять унікальні оперативні втручання, жертвують своїм часом і коштами військовим, діляться досвідом з іноземними колегами, постійно вчаться. Про усі ці аспекти життя лікаря у воєнний час розповідає Валентин Піонтковський, доктор медичних наук, заступник директора з реформування медицини КП «Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка» РОР, голова правління Асоціації ортопедів-травматологів Рівненщини.

Операція Хармса: впроваджуючи європейський досвід

Нещодавно команда фахівців Обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології вперше провела хірургічне втручання під керівництвом Валентина Піонтковського, відоме в медицині як операція Хармса.

- До нас звернувся 46-річний пацієнт. В 1997 році після падіння з висоти у нього був зламаний один з головних стабілізаційних елементів шийно-потиличної ділянки - зубоподібний відросток другого шийного хребця, - розповідає Валентин Костянтинович.
Пацієнту пощастило, адже спинний мозок первинно не постраждав, проте через 25 років почали проявлятись симптоми мієлопатії (дегенерації спинномозкових структур) з неврологічними проявами.
– Цей клінічний випадок ми обговорили з провідними спінальними хірургами України та Німеччини і прийняли рішення провести унікальну операцію: атланто-аксіальну фіксацію за Хармсом з корекцією міжхребцевого птозу в Обласному центрі ортопедії, травматології та вертебрології Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка. Під час операції мені асистували лікарі Володимир Златів та В. Павлов, операційна сестра Світлана Звірковська, лікар-анестезіолог Максим Барса. Наступного дня після операції пацієнт почувався значно краще, пересувався самостійно, не потребуючи сторонньої допомоги.
Таке хірургічне втручання названо на честь німецького вченого, ортопеда-травматолога Юргена Хармса, який запропонував найбільш дієвий варіант операції у разі виникнення неврологічного дефіциту при краніоцервікальній нестабільності – стані, коли нормальні анатомічні співвідношення між черепом та шийним відділом хребта порушуються внаслідок травми чи захворювання, - розповідає Валентин Костянтинович.

Суть операції полягає у тому, що 1-й і 2-й шийні хребці інтраопераційно репонуються (вправляються) та фіксуються між собою гвинтово-стрижневою конструкцією. Дане оперативне втручання на шийному відділі хребта вважається одним із найскладніших через близьке розташування життєво важливих структур, таких як хребетна артерія, ушкодження якої може призвести до інсульту у вертебро-базилярному басейні, та шийний відділ спинного мозку, травма якого може стати причиною глибокої інвалідизації чи смерті пацієнта.
Ще у 2017 році досвід проведення таких оперативних втручань Валентин Костянтинович переймав у німецькому містечку Карлсбад, де багаторічним керівником клініки хірургії хребта був всесвітньо відомий професор ортопед-травматолог Юрген Хармс, а зараз його учень Григорій Островський.
Сьогодні клініка Хармса спеціалізується на проведенні складних оперативних втручань на хребті: корекція сколіотичних деформацій, оперативні втручання через трансторакальні та торакоабдомінальні доступи та інші. Колектив Обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології підтримує постійний зв’язок з німецькими колегами та впроваджує європейський досвід в Україні.

Будь-яка допомога в цей час – необхідна та вкрай важлива

В цей нелегкий час спротиву України російській агресії весь цивілізований світ єднається у відчайдушній боротьбі. Небайдужі громадяни країн роблять все, аби забезпечити усім необхідним та надати допомогу тим, хто цього потребує. Так, за особистого сприяння Валентина Піонтковського налагоджено тісну та дружню співпрацю з німецькими колегами з міста Мінден, зокрема, з керівником клініки професором Евальдом Герінгом.

- Щиро дякуємо мешканцям цього міста - за ввесь період війни в Україні вони фінансово допомагають і підтримують нас: відкрили благодійний рахунок і на цей рахунок переказують кошти, - розповідає Валентин Костянтинович. - Навіть буває, що одна людина переказує 10-20 тисяч євро. За ці кошти закуповується необхідне обладнання, медикаменти на передову і для нашого закладу. За ввесь період війни ми спільно надали допомогу майже на 1 млн євро. Неодноразово у КП «Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка» надходила і продовжує надходити гуманітарна допомога у вигляді медикаментів, засобів гігієни, обладнання, витратних матеріалів. У рамках цієї співпраці вже одержано засоби індивідуального захисту медичних працівників під час епідемії коронавірусної інфекції, апарати для лікування ран з набором витратних матеріалів, апарат УЗД експертного класу, 10 апаратів ШВЛ. Влітку сім нових найсучасніших VAC апаратів з витратними матеріалами для лікування вогнепальних поранень ми доставили у ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» і передали адміністрацї закладу. Співпраця триває і далі.

Медичний персонал нашого закладу на волонтерських засадах з початку війни працює з гуманітарною допомогою медичного призначення і здійснює її розподіл за потребою лікувальним закладам нашої області та України. Тож дякуємо за вашу невтомну працю та самовіддачу, за небайдужість та принципову громадянську позицію. Будь-яка допомога в цей час – необхідна та вкрай важлива. Від імені адміністрації нашого закладу я дякую усім небайдужим, які допомагають народу України перемогти зло та вільно жити на своїй землі!
Наталія АВРАМОВА

Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка


 

#операція 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: