Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

В області до поліції надійшло понад 400 повідомлень про домашнє насильство

Днями на спецлінію "102" звернулася 58-річна жителька села Шпанів, що у Рівненському районі, адже терпіти насильство з боку її співмешканця, який систематично виганяє жінку із її ж будинку, було вже несила і вона наважилася звернутися до правоохоронців.

Поліцейські офіцери Шпанівської ОТГ, які приїхали на виклик, задокументували вчинене адміністративне правопорушення та склали відносно 59-річного зловмисника протокол. Крім того, винесли і терміновий заборонний припис, який зобов’язує кривдника залишити місце проживання постраждалої особи, забороняє контактувати із нею в будь-який спосіб, входити та перебувати у місці її проживання. Поліцейських кривдник запевнив, що перебуватиме у своєї матері.

«Із часу запровадження обмежувальних карантинних заходів, починаючи із 12 березня і до сьогодні, до підрозділів поліції області надійшло 418 повідомлень про вчинення домашнього насильства, — повідомив старший інспектор з особливих доручень відділу управління превентивної діяльності ГУНП в Рівненській області Олег Шандрук. — За результатами перевірки працівники поліції відносно порушників склали 276 адмінпротоколів. В аналогічний період минулого року таких звернень було 407, а до відповідальності за статтею 173-2 КУпАП притягнули 267 осіб».

Загалом із початку 2020 року на Рівненщині поліцейські зареєстрували 1200 заяв та повідомлень, пов'язаних із домашнім насильством та склали 957 адміністративних протоколів на правопорушників.

Як зазначив Олег Шандрук, в умовах карантину на сьогодні забезпечений систематичний контроль за особами, які перебувають на профілактичному обліку як такі, що вчиняють домашнє насильство, а їх на Рівненщині — 2736. Із ними проводиться превентивна робота як шляхом дистанційної комунікації, так і за потреби перевірки за місцем проживання, щоправда винятково з використанням засобів індивідуального захисту.

Крім того, на території міста Рівне цілодобово в штатному режимі працює мобільна група реагування на факти вчинення домашнього насильства, а в об’єднаних територіальних громадах профілактичні бесіди із кривдниками проводять безпосередньо поліцейські офіцери громади.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: