Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Увіковічений подвиг

В тому числі голова Української спілки ветеранів Афганістану генерал Сергій Червонописький, а також архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій, перший заступник голови ОДА, депутат облради Анатолій Юхименко, керівники районної та міської влади, військовослужбовці 13 армійського корпусу, численні жителі краю.

До затишного скверу біля районної бібліотеки в центрі міста, де височить покрита білим саваном споруда, зранку сходяться люди. У почесному караулі застигли кадети місцевого військового ліцею. Звучить Державний гімн України, і мітинг відкриває голова Острозької райради Рустам Хутиз. Затим до слова запрошують Анатолія Юхименка, який сказав, що пам’ятник символізує глибоку шану, світлу пам’ять про тих, хто не повернувся з полів боїв в Афганістані. Ще не виплакані сльози рідними загиблих, ще болять рани колишніх солдатів, від чого вони помирають протягом 23 післявоєнних років і донині. І великої подяки заслуговують їхні побратими на чолі з головою районної спілки ветеранів Афганістану Володимиром Гурницьким за здійснення благородної справи - спорудження пам’ятника. Як зазначив у своєму виступі міський  голова Острога Олександр Шикер, саме цей полковник, орденоносець  вистраждав, доклав багато сил і часу, аби увічнити подвиг наших воїнів на далекій чужині.
Про гіркоту втрат, секретність, коли навіть на могилах вбитих солдатів не дозволяли писати місце загибелі, та перші саморобні пам’ятники їм на афганській землі, ставлення до самої війни схвильовано говорив генерал Сергій Червонописький. Однак народ шанує своїх синів, тих, хто загинув на полі бою і тих, хто помер потім від ран, хвороб на батьківщині. У 80 відсотків райцентрів України споруджено їм пам’ятники. Тож велика подяка усім, хто серцем і душею долучився до цього в Острозі.
Спадає  саван зі споруди... Вона має форму великого тюльпана, всередині якого сидить, неначе згоряє в полум‘ї, стомлений, смертельно поранений солдат з автоматом, на батьківщину якого  вже полетіла звістка про героїчну загибель при виконанні бойового завдання. Володимир Гурницький з хвилюванням говорить про задум, творчий пошук  зі скульптором  Віктором Архиповим, щиру моральну і матеріальну допомогу у добрій справі братії  Межиріцького монастиря, керівників міста і району, особисто Анатолія Юхименка, побратимів-афганців.
Проникливо висловлює подяку за збереження світлої пам’яті сина, першого в районі загиблого на  афганській війні, Віктора Климака його мати Катерина Афанасіївна.  Службу Божу за упокій душ померлих воїнів проводять архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій зі священиками. Владика освятив пам’ятник, затим у проповіді закликав гідно шанувати померлих захисників батьківщини, бо вони поклали життя за мир і спокій на планеті, а значить і на Україні. Нагадав і  вислів з Євангелія «Нема більшої  любові, ніж, якщо хто покладе душу свою за друзів своїх», що прямо стосується полеглих і викарбуване на  постаменті.
• Анатолій Кардаш

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: