Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

«Умови для хворих повинні бути комфортними» –

Й нині тут вирішенню цієї проблеми приділяють неабияку увагу. Юрій Кічатий в цьому особисто переконався.  Приміщенню центральної районної лікарні вже п’ятдесят років, впродовж яких тут не робився капітальний ремонт. Зусиллями районної влади за минулий рік у лікувальному закладі проведено сучасні ремонти в хірургічному, терапевтичному, дитячому, пологовому, приймальному відділеннях. Нині ж йде реконструкція фізіотерапевтичного та адміністративного корпусів. Зокрема на ремонт вже виділено понад 20 тисяч гривень із місцевого бюджету та понад 37 тисяч залучено від благодійників. І, за запевненнями голови Демидівської районної адміністрації Володимира Вінічука, до свята Дня незалежності всі роботи мають бути завершені. Великі надії районні чиновники покладають на проект запровадження енергозберігаючих технологій, в рамках якого з держбюджету мають надійти ще 180 тисяч гривень. За ці кошти у лікарні сподіваються замінити теплотрасу, відремонтувати поліклінічне відділення. Це, за словами Володимира Вінічука, підвищить рівень наданих послуг і поліпшить перебування в закладі пацієнтів.
Юрій Кічатий оглянув відділення лікарні, що ремонтуються, поспілкувався з пацієнтами та персоналом. На запитання, що найтерміновіше потребують хворі дитячого відділення, почув: душову кабіну та інгалятор, й пообіцяв допомогти в найближчий час.
А ось приміщенню  ФАПу в селі Лопавше вже понад сто років. Колись тут функціонувала школа і бібліотека, а в останні роки у двох кімнатах будівлі розмістився ФАП, в якому обслуговуються понад 600 осіб сіл Лопавше та Лисин. Умови роботи, за словами фельдшера Руслани Рудої, були не найкращі – у кімнатах взимку холодно, поламана підлога. У цьому році з районного бюджету виділено понад 16 тисяч гривень на ремонт приміщення. Уже ремонтники встигли поміняти підлогу, підбити стелю, побілили стіни. Загалом для хворих діятимуть приймальня, оглядова і маніпуляційна, що значно поліпшить умови для перебування недужих.
Із дня на день має завершитися ремонт і в лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Хрінники. Тут замінені вікна, підлога, проведені фасадні роботи. На ремонт спрямовано із районного бюджету понад 16 тисяч гривень. Медпрацівники задоволені ходом робіт, лише просили голову обласної ради допомогти з транспортом для амбулаторії та сучасним обладнанням, якого вкрай не вистачає.
«Ремонти - це перший етап в ході реформування медичної галузі краю, - наголосив Юрій Кічатий, - адже дуже важливо, в яких умовах працюватимуть лікарі й перебуватимуть пацієнти. А незабаром у лікарняних закладах з’явиться і необхідне обладнання. Погодьтеся, для новітнього обладнання теж повинні бути створені умови для експлуатації, а ще мають бути підготовлені спеціалісти. Отож закупівля сучасного обладнання – це наступний етап».
 Голова облради запевнив, що вже незабаром почне реалізовуватися в життя спеціальна програма, що розрахована на 2012-2017 роки, і яка саме передбачає наповнення медичних закладів новим обладнанням. Голова ж районної адміністрації Володимир Вінічук зазначив, що побачене,  - це лише частина того, що робиться в районі для медичної галузі. На часі також реконструкція й інших лікувальних закладів району, які вкрай цього потребують.
• Ольга Дем’янчук

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: