Українські вчені стверджують, що в земних надрах Рівненщини є чистий водень
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Українські вчені стверджують, що в земних надрах Рівненщини є чистий водень

Вчені Національної академії наук підтверджують наявність на території України природного водню в земних надрах. І працюють над способом його добування.

Про це під час наради з питань водневих технологій при Мінекоенерго повідомив академік-секретар Відділення наук про Землю Національної академії наук України Олександр Пономаренко, передає Kosatka.Media.

За його словами, українські вчені займаються розробками на основі теорії про те, що в центральній частині Землі є водень, який виділяється на поверхню через розломи в результаті тектонічних процесів.

Пономаренко запевнив, що в Відділенні наук про Землю НАНУ вивчають питання процесів утворення такого водню і експериментально підтверджують цю теорію.

За даними вченого, у світі вже є свердловини, які таким чином добувають водень, що має чистоту 98%. Зокрема, в Малі.

«В Україні, в Рівненській області, є природні асоціації порід, аналогічні з малійськими, і за віком, і за складом. Ми вже знайшли такі зони. Прохання до Міністерства природних ресурсів і Мінекоенерго нам допомогти зі свердловинами. Очікуємо, що в найближчому майбутньому отримаємо водень», - розповів Пономаренко. Він також назвав цей напрямок добування водню для України надзвичайно перспективним.

Президент енергетичної асоціації «Український Водневий Рада», голова наглядової ради Tokmak Solar Energy, експерт в сфері альтернативної енергетики Олександр Репкін, у свою чергу, розповів:

«Фізичні властивості водню, в порівнянні з іншими паливно-енергетичними ресурсами, значно перевищують навіть природний газ по теплотворення. Але найголовніше, чому зараз почали говорити про водні, - ми почали займатися зміною клімату на нашій планеті. Щоб знайти рішення для багатьох процесів, була запущена програма Hydrogen for Climate Action в Європі. У ній анонсовані 11 проектів саме водневих технологій, спрямовані на збереження клімату на нашій планеті і недопущення екологічної катастрофи. Ці проекти спрямовані на транспортування водню, його використання в централізованій системі опалення, будівництво великих суден, що працюють на водні і розвиток інфраструктури. Водень відносять до поновлюваних джерел енергії. Його хімічні властивості такі, що коли він з'єднується і роз'єднується з іншими хімічними елементами, побічно виділяється велика кількість тепла і постійний струм. І ми отримуємо все те, що і при переробці вугілля, природного газу, мазуту, бензину тощо».

Що ж, час покаже, чи насправді, окрім різних технологічних хабів, індустріальних парків і подібного область насправді отримає нові перспективи розвитку, чи це чергова історія про нафту на Поліссі. 

Бо кажуть, що: 

в Німеччині споруджується найбільша в світі станція з його виробництва методом електролізу і стартує експеримент з часткового заміщення воднем газу в опаленні житла. Над заміною метану на H2 у газопровідній мережі працюють і у Великобританії. В Нідерландах і Бельгії збираються протестувати річкове судно на водневому паливі та створити для нього систему заправки.

В Австрії три провідних промислових концерни готують відразу кілька спільних пілотних проектів, зокрема щодо використання водню замість вугілля при виробництві сталі, а колишній і, ймовірно, майбутній канцлер, консерватор Себастіан Курц в ході виборчої кампанії висуває гасло перетворення своєї країни в "водневу державу №1". На цю ж роль претендує і Франція. Та й Німеччина цілком зможе поборотися за такий титул.

Два поки єдиних в світі водневих потяги Coradia iLint експлуатуються саме в Німеччині. Більш того, вони вже успішно відпрацювали свої перші 100 тисяч кілометрів. Це сталося в липні, через десять місяців після початку регулярного перевезення пасажирів cтокілометровим маршрутом між містами Бремергафен, Куксгафен, Букстегуде і Бремерферде.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: