Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У замку Любомирських з’явилась «мисливська зала»

 У рамках проекту «Волинь туристична» «мисливська зала» в палаці князів Любомирських – ще один «гачок» для туристів.

– Цікаво, що ті ж розписи – це аж ніяк не вигадка художників, а ілюстрація справжнісіньких історичних фактів, – розповідає завідувачка історичного відділу заповідника Тамара Дмитренко. – Зокрема на стінах зали зображено й відвідини Дубенського замку польським королем Станіславом Понятовським. Проїжджаючи через Дубно, Понятовський вирішив зупинитись  у замку Михайла Любомирського, щоб перепочити. Приймаючи у себе короля, князь влаштував йому незабутнє полювання. Можливо тому серед гербів князів Острозьких та Любомирських є і королівський герб Понятовських.

До речі, як стверджує Тамара Дмитренко, всі герби вирізьблені руками замкових майстрів. Є тут і експонати з фондів музею, а опудала тварин, наприклад, передали мисливці краю. Під час урочистого відкриття «мисливської зали» присутнім також продемонстрували, як у XVIIІ столітті відбувались соколині лови.

Дубенський замок - серед  топ-десятка об’єктів мандрівного проекту «Волинь туристична». Керівники області на  проект покладають неабиякі надії, адже це ще один шлях наповнення бюджету. Зокрема очільник Рівненської ОДА Василь Берташ наголосив, що туристична галузь – одна з найпріоритетніших  в області.

– Бюджет повинен наповнюватись не лише завдяки бізнесу чи промисловості. Весь світ заробляє на туризмі, – зазначає Василь Берташ, – тож аби Рівненщина приваблювала туристів, а «Волинь туристична» реалізувалась, ми й надалі підтримуватимемо проект.

 Водночас голова обласної ради Юрій Кічатий зауважив, що підтримки потребує не лише Дубенський замок. Відтак за окремими програмами Міністерства культури будуть профінансовані й інші історичні об’єкти Рівненщини. Щоправда, їх фінансування залежатиме від наявності у бюджеті коштів.

 Між іншим, Рівненщина суттєво «додала» у туристичній галузі. Тож, аби чимось «свіженьким» дивувати туристів, у палаці Любомирських постійно відкривають нові виставки, що посприяло збільшенню кількості відвідувачів.

 – У 2012 році Дубенський замок відвідали понад 90 тисяч осіб. Для порівняння: у 2008 їх кількість сягала 30 тисяч, – резюмує директор Державного історико-культурного заповідника міста Дубно Леонід Кічатий.

 • Анатолій Андрієвський

• Фото Євгена Цимбалюка

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: