Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У «ВОДНОМУ» - НОВЕ КЕРІВНИЦТВО

За існуючим законодавством Міністерство освіти має право призначити виконуючого обов’язки ректора не більше ніж на 2 роки. Потім у колективі повинні відбутися вибори ректора. Отож перед Миколою Сорокою стоїть завдання за максимально короткий період зуміти сподобатися колективу з тим, щоб через певний період приставка в.о. зникла з назви його посади.

Ми зустрілися з новим ректором у перший день його роботи на новій посаді,  тобто у понеділок. Було вже далеко за сьому. Микола Петрович зізнався, що звик затримуватися на роботі допізна. У Міністерстві регіонального розвитку та будівництва, де він працював першим заступником міністра, наприклад, затримувався до 23-ї, а робочий день починав о 7-й ранку.

— Пропозиції були різні, в тому числі залишитися у Києві, але я люблю Рівненщину, тут у мене багато друзів. А їх я змінювати не звик, навіть за посаду. Таким я є, таким, напевно, і помру. Як на мене, то смисл кожної роботи в тому, що людина має отримувати моральне задоволення від неї. Не можна йти на роботу примусово, бо тоді тільки те й робитимеш, що дивитимешся на годинник, мовляв, швидше б закінчився робочий день.

В університеті є давні традиції, не збираюся їх ламати і встановлювати нові правила. Але все робитиму для того, щоб працювати було зручно, не було зайвої біганини і метушні.

Не збираюся щось ламати через коліно, хочу сам у всьому розібратися. Наприклад, з ціною за навчання на платній формі по окремих спеціальностях. Упевнений, що обов’язково має бути інший підхід і щодо навчання у закладі дітей викладачів, які також мають повне право на знижку, адже така практика існує у всьому світі,— каже Микола Сорока.

А ще Микола Петрович обіцяє розібратися, куди діваються майбутні абітурієнти, які вчаться в рівненських коледжах, і не лише у тих, що входять до структури університету. Він переконаний, що випускники шкіл області мають здобувати вищу освіту саме на Рівненщині і для цього треба створити всі умови, у тому числі й відкривати нові спеціальності, яких потребує ринок праці. За словами нового керівника, в університеті вже є заборгованість із заробітної платні, а зі студентів стягують гроші за навчання у наступному році.

— Знаю, що в деяких навчальних закладах на казначейських рахунках лежить по 25 мільйонів гривень, а в нас нічим платити зарплату. Хочу розібратися, чого воно так. Отож першочергово навести порядок із фінансами, а потім  — зі структурою. Не звик пасти задніх, де б я не працював. Не можна й надалі закривати очі на те, що в університеті існує таке явище, як побори, і з ним необхідно боротися. Студенти й так платять нам за навчання, а дехто умудряється «брати» ще й  за заліки та екзамени. Мусимо зробити так, щоб спеціальності, яких ми навчаємо, були потрібні на ринку праці. Загалом є чимало проблем і щодо фасадів навчальних корпусів та умов для життя студентів у гуртожитках, які були значно поліпшені в період мого керівництва областю. Переконаний, що цю роботу ми продовжимо. Треба думати і над оновленням матеріальної бази, яка в радянські часи в університеті була достатньо потужною, а нині вже є застарілою.

Для когось життя, за словами Миколи Петровича, є відпочинком. Він же відпочивати не вміє, або ж йому не дають. Щодня, де б не працював, постають нові проблеми та завдання, які треба розв’язувати.

• Василь  Бурченя

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: