Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Вараші встановлять санітарні КПП

16 березня Кабінет міністрів прийняв рішення ввести карантин на всіх атомних електростанціях та у містах-супутниках АЕС. volodymyrets.city дізнавалися, чи працюють уже блок-пости на території Рівненської АЕС та міста Вараш. Адже повідомлення про карантинні заходи на РАЕС і місті поступають уже із вівторка.

Олександр Мензул, секретар Вараської міської ради, прокоментував так:

– У вівторок комісія з питань ДСНС це питання не розглядала. Тож блок-постів поки ніяких нема, хоча поліція, Нацгвартія та муніципальна варта вже готова виконувати ці повноваження. Але треба спершу прийняти таке рішення та внести корективи у деякі інші наші рішення та розпорядження, маємо це зробити вже найближчим часом. І мову тут треба вести скоріше про контрольно-пропускні чи санітарні пункти, а не блок-пости. Там просто проводитиметься температурний скринінг усіх, хто в’їжджатиме в місто і чергуватиме швидка. Так роблять у всьому світі на випадок епідемічних загроз, так уже зроблено у кількох містах-супутниках АЕС, зокрема у Нетішині та на Хмельницькій АЕС. Але в нас поки що на дорозі ніхто нікого не зупиняв. Та й термометрів-тепловізорів поки ще не привезли з Києва. Будуть працювати КПП з боку Заболоття, Сопачева та Старої Рафалівки. У самому місті карантинні обмеження вже працюють, за їх виконанням стежить поліція.

На РАЕС розповідають, що карантинні обмеження згідно з вимогами на станції уже впроваджені. Час роботи оперативного персоналу Рівненської АЕС змістили на одну годину – щоб розділити потоки змінного і основного персоналу. У місті визначено 4 точки, де працівників станції забирають автобуси: їх привозять на станцію таким чином, щоб зміни не перетиналися в часі. Вивозять кожну зміну також безпосередньо із території станції чи проммайданчиків (раніше їх забирали біля прохідної енергоблоків).

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: