У Сарнах можна побачити ретро-радіо з різних куточків світу
Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Сарнах можна побачити ретро-радіо з різних куточків світу

Учора у  Сарненському історико-етнографічному музеї відбулася презентація виставки "Ретро-радіо", де експонується півсотні радіоприймачів різного віку і з різних куточків світу з приватної колекції Павла Тарасовича та фондів Рівненського обласного краєзнавчого музею та півсотні радіоприймачів з фондів Сарненського музею.

"Надзвичайно шкода, йдеться на сторінці у Фейсбук Сарненський історико-етнографічний музей  , що знаний на Рівненщині колекціонер, Павло Тарасович, не зміг завітати до нас на виставку. Павло Тарасович - начальник відділу з питань надання адміністративних послуг Рівненської РДА, за освітою - ветеринарний лікар, але ще зі школи він захопився радіотехнікою. Зокрема, найбільше його цікавила робота приймачів, які працюють на короткій хвилі.

Дитяче захоплення привело до того, що він став професійним радіотехніком. І завдяки цьому потрапив до складу п’ятої експедиції в Антарктиду на станцію «Академік Вернадський», де перебував у 2000–2001 роках і відповідав за зв'язок, який тоді здійснювався через радіо.

Приємно, що захід відвідали представники місцевої влади, котрі, без перебільшення, переймаються розвитком музейної справи на Сарненщині. Слова подяки і враження від відвідання музею та виставки "Ретро-радіо" висловили голова Сарненської РДА Олександр Кохан, радник голови Сарненської районної ради Микола Драганчук, Сарненський міський голова Світлана Усик та начальник відділу культури і туризму Сарненської РДА Едуард Раковець. Також на презентацію завітали директор Сарненського районого ліцею "Лідер" Тамара Колоїз та директор Сарненського аграрного ліцею Микола Морозюк. Про історію Сарненського радіо радо розповіли Георгій Алєксандрович та редактор ТРК "Полісся" Віра Шашук. Фото Василя Сосюка.


У побуті словом радіо називали також дротові абонентські гучномовці. Поєднання радіоприймача та електричного програвача платівок мало назву радіола. Поєднання радіоприймача та магнітофона — радіомагнітола. Поєднання радіоприймача, телевізора, програвача платівок та/або магнітофона — радіокомбайн. Всі ці винаходи техніки ви зможете побачити, завітавши до нас на екскурсію. Довідки за телефоном 066 840 91 78. "

4

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: