Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Рівному пікетували суд, де обирали запобіжні заходи організаторам "реабілітаційних центрів" для алко- та наркозалежних

Учора у Рівненському міському суді обирали запобіжні заходи ще сімом учасникам так званих "реабілітаційних центрів", в яких нібито лікували алко- та наркозалежних.

Серед 15-ох затриманих організаторів "центрів" - двоє пасторів. Саме на їхній захист й вийшли до суду пікетувальники. повідомляє ТСН

Нагадаємо, за інформацією поліції, 21 учасник злочинного угрування на території Рівненської та Тернопільської областей організували мережу так званих "реабілітаційних центрів". Там утримували 145 людей, яких перед цим викрадали та поміщали у "центри". Потерпілим забороняли вільно пересуватися, зв'язували, застосували крапельниці з невідомими медпрепаратами та примушували до різноманітних робіт. За "порушення дисципліни" - саджали у карцер. 

За свої "послуги" від родичів організатори "центрів" отримували спочатку оплату у близько 8 тисяч гривень. А у подальшому "лікування" коштувало від 5 до 12 тисяч гривень. Орієнтовний дохід за місяць складав близько мільйона гривень. 

Утім частина пікетувальників стверджують, що це неправда. Зокрема один із них Денис Селіванов каже, що такі речі, про які говорять у поліції, бувають у "центрах", однак, мовляв, не в тому, де був він. 

Дружина одного з директорів центрів Світлана Парчевська, яку підозрюють у співучасті, також своєї провини не бачить. 

Тим часом у поліції оприлюднили відео допиту потерпілих чоловіків, які проходили курс «лікування» у так званих реабілітаційних центрах. Один із них мав проблеми із наркотиками, а інший - з алкоголем. Чоловіки стверджують, що над ними проводили різні катування та забороняли спілкуватися з рідними. 

Я не огоджувався виконувати їхні правила. Мене побили, помістили у підвал. Не давали пити. Коли вивели, то примушували присідати - казали тисячу разів присідати. Якщо не присідав, то били по плечах. - стверджує один із пацієнтів. - Нелюдські умови. Постійно з батьків тягнули гроші. Батьки думали, що це реабілітаційний центр, що там лікують. А там були якісь нелюди,

За непослух - били, прив'язували до ліжка. Вони примушували присідати - кого тисячу разів, кого - дві, три тисячі разів. Був випадок, коли одного реабілітанта змусили присідати цілу ніч, - каже інший. 

15 працівників "центрів" суд взяв під варту, а ще 7-ом призначив домашній арешт. 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: