Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Рівному кували красу

У  святкові дні в Рівному відбувся Міжнародний фестиваль ковальського мистецтва “Металеве серце України”. Саме у наше місто вже восьмий рік поспіль з’їжджаються ковалі з різних куточків України та з-за кордону. Організаторами заходу є директорка приватного підприємства, засновниця арт-галереї ковальства Ніна Крока, а також міська влада Рівного. Щороку організаційний комітет ретельно та прискіпливо обирає актуальну тему фестивалю. І цьогоріч вона мала назву “Краса врятує світ”.

Найважливіша скульптура дійства – прототип двох сучасних дівчат, які займаються шопінгом.
Головний коваль фестивалю Артем Вольський розповів, що ця кована скульптура символізує красивих, радісних та впевнених у собі юнок:
– В усі часи у суспільстві цінувалася краса жіночого тіла, і я не є винятком,  теж належу до числа  її поціновувачів. Із плином часу параметри краси змінювалися. Сьогодні ж мода «диктує» жінкам не соромитися власного тіла та вміло підкреслювати свої принади. А невід’ємним «атрибутом» краси жінки є її щирі емоції, які я й намагався втілити у цій скульптурі. Адже саме піднесений емоційний стан робить людину по-справжньому щасливою.


У перший день фестивалю головним завданням учасників було викувати пару взуття для цієї ж скульптури, а наступного – визначити головного переможця фестивалю. Кращі черевички та кращу скульптуру обирали самі ж рівняни шляхом голосування.
Зокрема, окрім рівненських ковалів, серед учасників заходу були майстри зі Сум, Києва, Львова, Вінниці, Черкас…


Так, на столі у коваля зі Львова Дениса Семушева розмістилися середньовічні лицарі в обладунках. Тільки в дещо зменшеному форматі. Пан Денис розповідає, що наше місто постійно приємно дивує:
– Я вже восьмий рік їжджу до вас у гості: на інших подивитися, себе показати. Такої атмосфери, як у Рівному, більше ніде в Україні немає: хороші люди, атмосфера, та й пригоститися чимось смачним можна досхочу. Всі ковані скульптури зроблені в єдиному екземплярі, цим вони і цінні. Я кую лицарів вже тринадцять років. Вони різного зросту, мають різні обладунки та форму.


А коваль із Рівненщини Петро Кохановський бере участь у фестивалі «Металеве серце України» другий рік.  Розповідає, що у 2018-му виборов друге місце, цьогоріч надіється на перше:
– На конкурсі представляю скульптуру під назвою «Дівчинка із дзеркальцем». В загальному, щоб викувати одну скульптуру, у мене йде місяць. Звичайно, я, як і всі ковалі тут, хочу стати переможцем.


Однак переможцем фестивалю став коваль із Вінниці Станіслав Скрипник та його скульптура під назвою «Я – люстерко». Деякі із робіт усі охочі зможуть оглянути в арт-галереї ковальства Ніни Кроки.
• Олександра Нагорна

 

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: