Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У рівненському парку росте найстарший дуб-патріарх

Найстарший дуб-патріарх у Рівному росте у міському парку. Його обсяг становить 5,6 метра. 

Про це написав Микола Губницький на власній сторінці

За словами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, для визначення віку дерева вони використовують так званий “польський спосіб”.

Для кожної породи дерева є формула – коефіцієнт множиться на обсяг на відстані 1,30 метри від ґрунту. Наприклад, дуб має обсяг 400 сантиметрів, у нього коефіцієнт 1, то це 400 років. Якщо обсяг 480 см, то це близько 500 років. Так, з 2 до 6 метрів можна легко визначити. А потім дуб практично перестає рости, – розповідає Борейко. Застосувавши цю формулу, можна константувати, що рівненському дубові-біля 600 років. Або він є ровесником Марії Несвицької Рівненської.

Для порівняння, Юзефінський дуб на Рокитнівщині має обсяг 7,9 м., і вік його 1000 років. Такі дерева мають певну містику, читайте в інтернеті про Юзефінський дуб,

До нині поліщуки свято вірять в магічну силу дерева. Згідно з легендою, якщо молодята у день весілля зможуть обійняти величний дуб, на них чекає щасливе життя і багато діток.Тому там в навколишніх селах найвища народжуваність у нас на Рівненщині.

Рівненський дуб-патріарх також навкруги обтоптаний, видно не випадково...А після моєї публікації , мабуть , Хмілецькому прийдеться ставити огорожу навкруги дуба-патріаха... promogirl.ch

 

Цікаво! А чи знаєте Ви, що найстарший дуб-патріарх у нас у Рівному росте у міському парку ? Його обсяг становить 5,6...

Posted by Микола Губницький on Tuesday, January 5, 2021

 

#дуб  #ТОП 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: