Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У місті Дубно презентували «Монументальну Шевченкіану»

 

У Дубні представили виставку фотографій пам’ятників Кобзареві, встановлених у різних країнах світу та в Україні.

Минулого тижня з презентацією проєкту «Монументальна Шевченкіана» до нашого міста завітав його автор – шевченкознавець, фотограф-монументаліст, громадський діяч і волонтер із Луцька Руслан Теліпський. Виставка, і лекція-презентація про феномен Тараса Шевченка відбулися у Дубенському історико-культурному заповіднику.

На захід були запрошені представники студентської молоді, творчої інтелігенції, громадськості міста. Також мистецький захід відвідав заступник міського голови Василь Скринчук.

Руслан Теліпський особисто відвідав понад 1300 шевченківських монументів більш як у 30 країнах світу на 5-ти континентах. Крім того, дослідник здійснив піше паломництво «Тарасів дороговказ» до Чернечої гори через міста, де бував Шевченко і де йому встановлені пам’ятники, зокрема й через Дубно. У колекції Руслана понад тисяча власноручно зроблених світлин різноманітних пам’ятників Шевченку, до кожного монументу він приїздив вклонитися особисто.

Гості заходу мали можливість переглянути кілька відеофільмів про роботу дослідника, прослухати цікаву лекцію про Кобзаря та просто поспілкуватися з неординарною особистістю.

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: