Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Києві ще не придумали

Минулого понеділка, починаючи з 5-ї години ранку, Рівненську ОДА взяли в облогу майже тисяча водіїв та перевізників зі всієї області. Вони пригнали на стоянку під «білий дім» понад сто автобусів та бусів. Просили і вимагали одного - відновити у повному обсязі перевезення в межах області.

Людям уже накипіло, бо за три місяці вони витратили всі заощадження, частина підприємців-водіїв покинули роботу у пошуках кращого, а перевезення, замість легальних, буцімто здійснюють нелегали.
– Це вже крик душі. Далі буде ще важче повернутися у цей бізнес. Нелегальні перевізники зайшли на ринок, його освоїли, і доходить до того, що їздять уже за графіком, – каже президент ГО “Союз перевізників України” Валентин Демчук.
Перевізники наголошують, що дозвіл на відновлення внутрішньорайонних перевезень у дев’яти районах області ситуацію не рятує, адже основним заробітком було довезення людей саме в Рівне, а дозволу на такий маршрут наразі немає.
– Кав’ярні працюють, ринки працюють, у Рівному їздять тролейбуси, маршрутки також. А транспортного сполучення зі Здолбуновом немає, люди в муках дістаються на роботу. От цього ніхто не може зрозуміти, – каже один із протестувальників.
Звернення про відновлення роботи громадського транспорту також є одним із найчастіших, яке отримує “гаряча лінія” Рівненської ОДА.
– Про проблеми перевізників ми говорили не один день і тиждень. Двічі робили звернення до Уряду зі своїми пропозиціями, зокрема, щоб дозволили перевезення в кількості 50 відсотків місць для сидіння. Вони чесно дотримувались карантину три місяці і дивились, як працюють нелегали. Тепер треба привернути увагу такою мирною акцією, – сказав у коментарі Суспільному начальник управління інфраструктури ОДА Федір Мисюра. За його словами, звернення від Рівненської ОДА підтримали всі народні депутати від Рівненщини, а потім до цього долучилися ще й інші парламентарі, таким чином під документом підписалося понад 30 нардепів. У середу на засіданні Кабміну ця проблема обговорювалася, проте ніякого рішення прийнято не було, оскільки прем’єр Денис Шмигаль під кінець обговорення несподівано підхопився і заявив, що змушений йти на засідання одного з Комітетів Верховної Ради. Тобто рішення Кабміну на сьогодні немає, а без нього ОДА не може дозволити перевезення.
Нагадаємо, через зростання кількості хворих на коронавірус Рівненщина знаходиться у переліку областей, де не дозволено переходити до нових етапів карантинних послаблень. Два останні дні в області фіксували антирекорд за кількістю нових хворих.
У Рівному з понеділка, 15 червня, на маршрути у режимі спеціальних перевезень вийшло  ще 30 автобусів. Тобто, якщо у Рівному ще сяк-так можна пересуватися у громадському транспорті, то в області з цим справжня біда. Виникає запитання, якщо ми вже взяли курс на децентралізацію, то, можливо, нехай би на місці, а не в Києві вирішували, як і чим мають пересуватися мешканці Рівненщини?
• Роман Вістенко

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: