Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У харчах продовжують знаходити ГМО

Рівненська обласна СЕС при перевірках продукції харчування на Рівненщині знаходить генно-модифіковані організми. Про це «Вістям Рівненщини» повідомила завідувачка Центру молекулярної діагностики РОСЕС Інна Хоронжевська. За її словами торік в області було проведено близько 840 досліджень, «сліди» ГМО були зафіксовані у 29 пробах харчової продукції.

- Генно-модифіковані організми знаходили і м’ясі, і в сої та навіть у кондитерських виробах, - розповідає Інна Хоронжевська.

За її словами, вміст ГМО у продуктах харчування регулює постанова кабміну №468 від 13 травня 2009 року. Остання вимагає, аби виробник продукції, у складі якої вміст генно-модифікованих організмів перевищує 0,9 відсотка, позначав товар відповідним маркуванням.

- У 14 пробах з восьми сотень продуктів, які ми перевірили торік, часта ГМО перевищує встановлені 0,9 відсотка, - мовить Інна Хоронжевська. - Підвищений рівень був зафіксований у 6 пробах м’ясних виробів, 4 - у напівфабрикатах, ще стільки ж – у сої. Навіть, коли ми і виявляємо у харчах ГМО, усе, що ми можемо – рекомендувати виробникам не використовувати відповідні інгредієнти. Зняти їх із продажу чи вилучити – у нас немає на це правового підґрунтя.

Сергій Табаков

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: