Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Городці розквітли вишиванки…

Немеркнучу красу літнього буденного та святкового давнього українського одягу, його вишивану складову як мистецьку цінність відобразили у своєму вбранні учасниці народного фольклорного хору “Берегиня”. Свої костюми жінки вже демонстрували на міжнародному фестивалі традиційної народної культури “Древлянські джерела”, у Палаці мистецтв “Україна” під час творчого звіту Рівненщини, у телепередачах.
Виконавським мистецтвом порадували місцеві талановиті мешканці – бандуристки Ірина Мельник та Марія Журба, саксофоніст Владислав Сернюк, співаки Валентина Гаврилюк, Андрій Мельник, Ангеліна Кук­ла та інші. Їх організувала для виступів ведуча цього дійства Наталя Кривко. Взяли участь у ньому також й аматори сцени із села Довговоля.
На святі було і багато книг – їх подарував від імені обласної організації Спілки письменників України ініціатор проекту “Городець у вишиванці”, уродженець цього села Віктор Мазаний.
Уперше власні графічні роботи виставив Сергій Босюк – він відобразив надгоринські краєвиди, а майстрині розстелили виготовлені ними дивовижні рушники. Проведено й лотерею - люди виграли необхідні для господарства речі.
Заходи організовані сільською радою і відбулися за сприяння директора дослідного господарства “Городецьке” Миколи Сонька, директора школи Ганни Сернюк, Володимирецької районної державної адміністрації, місцевих підприємців.
“Городець на Рівненщині є своєрідним культурним феноменом, адже тут розвивають не лише фольклорно-етнографічні традиції, а й відроджують літературну славу села, проводять читання “Городецький автограф”, опікуються музейною справою”, - зазначив перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко, якого земляки запросили на свято. Вони, зокрема, висловили йому вдячність за допомогу у виготовленні меморіальних дощок письменникам Галині Гордасевич та Юзефу Крашевському. Ці знаки пам’яті, що засвідчують літературну славу села, встановлено на фасаді місцевої школи.


• Роман Вістенко

• Фото Віктора Мазаного

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: