Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У Городку вже й взуття ніде забруднити

Село, наче писанка. Саме так хочеться сказати про Городок Рівненського району.  За останні два роки  у плані благоустрою воно змінилося настільки,  що в це просто важко  повірити. Адже в нинішніх непростих економічних умовах дозволити собі амбітні проекти з благоустрою на селі  можуть хіба лиш великі і фінансово заможні громади.  Городоцька  сільська рада, яка об’єднує понад  шість тисяч мешканців, могла бути теж повноцінною громадою, але внесені зміни в законодавство відтепер вимагають, щоб до чинної громади  приєдналася хоча б іще одна.  У Городку вже змирилися навіть із цим, добре знаючи, що «прийомну дитину» теж доведеться піднімати, і готові це робити. Тож нині таки тривають перемовини щодо варіантів об’єднання.
Нині в містах і селах всюди нарікають на незадовільний стан доріг. У Городку та селах, які входять до Городоцької сільської ради, їх стан просто ідеальний. Лише в нинішньому році тут капітально відремонтували майже 60 кілометрів автошляхів, дороги відремонтовано у 7 населених пунктах сільської ради  -  Городку, Карпилівці, Понебелі, Караєвичах, Меткові, Рубчому, Михайлівці. А тротуари з червоної бруківки в Городку – то справжній хіт цьогорічного сезону серед сіл Рівненщини.
У нинішньому завершили реконструкцію шлюзу-регулятора,  який з’єднує  дві частини Городка.  Довкола облагородили територію,  поглибили на два метри дно водойми, заклали парк,  незабаром тут запрацює дитяче кафе, а неподалік уже навесні розпочнеться будівництво нового дитячого садочка. А ще - тут повністю реконструйовано вуличне освітлення, і  село тепер називають маленьким Лас-Вегасом.
Окрім того що капітально відремонтовано існуючі, в нинішньому році збудовано  13 нових білощебеневих  доріг до п’яти нових  масивів під забудову, туди ж підведено й електромережі. Майже 500 мешканців, котрі проживають на території  сільради, отримали у власність земельні ділянки, серед них і 68 учасників АТО. Раз на рік, за рішенням сільської ради, останнім виділяють матеріальну допомогу у розмірі дві тисячі гривень. Масштаби фінансових вливань у розвиток населених пунктів сільської ради просто вражають. І це при тому, що Городоцька сільська рада не просить ні в кого жодних субвенцій, більше того - часто ще й сама йде назустріч проханню району. «Так звідки гроші?», – ледве стримуючи цікавість, запитую у Городоцького сільського голови Олесі Ткачук.


– Основним джерелом наповнення місцевого бюджету є податки від ПрАТ «Рівнеазот». Нині підприємство справно сплачує податки і навіть повертає борги за 2017 рік. Щомісячний внесок «Рівне­азоту» у скарбничку сільської ради складає 2,2 мільйона гривень. Ще 10 мільйонів у рік сільський бюджет отримує  від малих підприємств, – розповідає справжня легенда місцевого самоврядування Рівненщини, яка  головує тут вже майже 30 років.
За  словами Олесі Ткачук, на території сільради встановлено дев’ять дитячих ігрових майданчиків, з яких три – лише в Городку. У нинішньому році  за 3 млн. гривень частково утеплено й облаштовано  фасади Городоцької та Карпилівської шкіл.  У наступні роки робота щодо утеплення фасадів продовжиться.
Незважаючи на те, що на території сільської ради є аж 5 храмів і кілька молитовних будинків, усім їм сільська рада допомагає з благоустроєм. Оскільки у нинішньому році Бюджетний Кодекс заборонив напряму фінансувати релігійні громади, сільська рада знаходить можливість це робити за кошти спонсорів.
На території  Городка в місцях скупчення людей та автотранспорту встановлено понад  30 камер  вуличного відеоспостереження.  А нині ще виготовляється документація на встановлення системи  такого сучасного нагляду  у Карпилівці.
– Встановлення відеокамер певним чином було і вимушеним кроком. Коли розпочали  робити  капітальний ремонт, то почалися і випадки вандалізму. Довелося в місцях скупчення людей встановити камери.  У місяць за обслуговування ми платимо 1, 5 тисячі гривень. Але, повірте,  воно того варте, - розповідає заступник Городоцького сільського голови Сергій Поліщук.
Вивіз сміття у всіх селах  сільради відбувається теж за кошти сільського бюджету.  Також зі сільської скарбниці здійснюється доплата перевізникам за перевезення пільговиків. Скажімо, в нинішньому році ця сума склала 74 тисячі гривень.
Має Городок дві невеличкі проблеми, які готовий вирішити власними силами, але на це потрібен дозвіл аж самого Кабінету Міністрів. Ідеться про дорогу в Городок, яка пролягає через усе село,  і дорогу на Михайлівку – обидві вони обласного значення, тому не можуть ремонтуватися за рахунок місцевого бюджету. Тобто  їх потрібно або виключити з відповідного переліку, або ж виділити кошти на їх ремонт.


На території сільради в нинішньому році  розпочалося будівництво крупного підприємства Kronospan. Очікується, що це буде ще один великий платник податків у місцевий бюджет. Підприємство будується на землях, де колись працював тракторний завод, який, до  речі, заборгував сільраді 10 млн. грн. податків за землю. Керівництво сільради ознайомилося з роботою філії підприємства у Нововолинську і задоволене побаченим, а зайве нагнітання істерії довкола нового об’єкта вважає штучним проявом нечесної конкуренції.
 У громади ще чимало планів і хороших  задумів на майбутнє, хоча багато хто стверджує, що всі проблеми  на території Городоцької сільради вже вирішені.
• Василь Бурченя

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: