Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

У багажному відділені столичного вокзалу звучить Зарічненщина

У багажному відділені столичного вокзалу звучить Зарічненщина

Поліські пісні, легендарна «кукушка», бурштин… Усім цим активно цікавляться відвідувачі виставки Ukraine WOW, яка діє на залізничному вокзалі у Києві, в так званому багажному відділенні, що не використовувалося з 2000 року. Зарічненщина тут звучить яскраво і колоритно.

  -Ну просто WOW! Тепер не треба чекати на київському залізничному вокзалі потяга і нудитися! Можна піти на магічний 14 перон і побачити мегавиставку Ukraine WOW від Укрзалізниці, – поділилася враженнями  у Фейсбук журналіст Ольга Швед. - Я багато мандрую Україною і часто на відповідь звідки я, чую: "Зарічне? А де це?" А в Києві, на виставці Ukraine WOW на залізничному вокзалі, аж тричі зустріла назву "Зарічне", ще й почула поліські пісні. Звісно, це пов'язано зі всім відомою кукушкою і ще більш відомим бурштином. Але виставку відвідують кілька тисяч людей у день, і це вже велика промоція краю
Не забувайте, звідки ви, де б не були, і скоро не доведеться відповідати: "Та там, на кордоні, Ви всеодно не знатимете де це"

https://scontent.fiev25-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/77429105_2994195023938409_5181847174694043648_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=ZFD17_q9rhMAQmrQagOscr6z7B4kYPZnTjgTP0XmxDidJw7uPnAxOVZfg&_nc_ht=scontent.fiev25-2.fna&oh=acd552f8bc5f396e9af55a81fe5fcfed&oe=5E8BD31C
Як пише Вероніка Луцька у статті на ресурсі https://hmarochos.kiev.ua/2019/11/14/ukraine-wow-yakyj-maye-vyglyad-persha-vystavka-u-bagazhnomu-viddileni-vokzalu-v-kyyevi/  над створенням проєкту «Укрзалізниця» працювала спільно з агенцією Gres Todorchuk.  «Початково ми хотіли розповісти про залізницю, якою можна поїхати скрізь, яка поєднує міста та людей. Але швидко зрозуміли, що розповідаючи про залізницю, ми насправді розповідаємо про саму Україну», – каже співзасновниця агенції Ярослава Гресь. Виставка розділена на сім смислових блоків, які символізують етапи подорожі потягом: «Купе», «Перше знайомство», «Бесіда по душам», «Сон», »Зупинка», «Здача купе» та «Прибуття». 

Головними з точки зору історичної та мистецької цінності експонатами виставки стали останній автопортрет Казимира Малевича, скульптури Олександра Архипенка, 10 із 14 аркушів абетки Георгія Нарбута, перші срібні гривні Київської Русі та перша надрукована в Україні книга — «Апостол» Івана Федорова.

На виставці також можна знайти чимало інтерактивних елементів: послухати, як шумить Чорне море та як співають різні українські села, завдяки віртуальній реальності пролетіти над монументом «Батьківщина-мати», озером Синевир та урочищем «Каскади», пройти тести на знання України та сфотографуватися у відтвореному в натуральному розмірі «Тунелі кохання» з Клевані.

У блоці «Зупинка» розташувалося понад 50 скриньок – але замість багажу за кожною з дверцят можна знайти, зокрема, черепицю з даху Чернівецького національного університету, інгредієнти полтавського борщу, мініатюру Київського вокзалу та п’ять дверей, що ведуть до різних куточків України.

За словами організаторів, на відвідування виставки варто виділити дві з половиною години або навіть більше. Наприкінці у відвідувачів є можливість розповісти про власне «вау»: історію, людину, місце в Україні, яке ще не було представлене, і вже за тиждень вони з’являться на стіні виставкового простору.

Кураторами проєкту стали Євгеній Стасіневич та Ксенія Малих, а дизайн виставки розробила агенція Banda. З наповненням експозицій також допомогли численні партнери, серед яких «Книга-мандрівка. Україна», Depositphotos, Ukrainer тощо.

Виставка працюватиме з 14 листопада до 29 грудня
Графік роботи: 11.00-20.00 (понеділок вихідний)
Ціна квитка: 50 гривень

 

Фото - Ольги Швед

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: