Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Цьогорічний щедрий урожай на сарненських городах.

На календарі середина жовтня, а це означає, що час підбивати підсумки осінніх урожаїв.

Овочами-рекордсменами зі своїх городів діляться мешканці Сарн.

Ольга Козловська із Сарн усе життя працювала економістом, але садівництво та городництво завжди було для неї заняттям до душі.

- Я вирощую всю городину, яку тільки можливо, і майже весь рік. Моя сім’я з задоволенням ласує свіжим салатом, руколою, шпинатом та іншою зеленню з ранньої весни до пізньої осені (саджаю в декілька етапів). Також полюбляємо кукурудзу, яка теж росте до пізньої осені. Вирощувати все своє навчили мене батьки. На кожному дереві у нас було по декілька сортів яблук чи груш. А секрет один - гарно доглядати за городиною з весни до осені. Я за чистий урожай, тому відходів городництва та садівництва ми не палимо і не викидаємо. Всі відходи йдуть на компост і через два роки стають прекрасним натуральним добривом для всіх рослин.

Як передають Вісті Рівненщини за інформацією  СарниNews.City

Гарбуз окружністю 2 метри

Цей рік урожайний. Вродило все від зелені до картоплі. Перець виріс довжиною 17-18 см і вагою 300-400 грам. Дуже гарний урожай слив, яблук, із задоволенням ласували своїми персиками, черешнями та виноградом. Плодами, яких вдосталь, радо ділюся з сусідами та друзями. Також полюбляємо смачні гарбузи та їх насіння. Цьогоріч у нас виріс гарбуз окружністю 2 м 10 см і діаметром 70 см. Підняти його ми змогли лише втрьох, - ділиться Ольга Георгіївна.

Про величезний буряк, який виріс у селі Кричильськ, розповіла Оксана Мірошниченко:

- У нас велика родина, тримаємо багато худоби. Тому мої батьки Валентин Михайлович та Ольга Павлівна вже давно вирощують різноманітну городину: картоплю, кукурудзу, буряк червоний і кормовий, моркву, капусту, цибулю й інше. В основному ми споживаємо все своє з городу, овочів не купуємо, а іноді навіть продаємо. Як потрібно працювати на городі, що та коли висаджувати моїх батьків вчили їхні, тобто мої дідусі та бабусі. Вони казали, що з ранньої весни земля любить труд. Якихось особливих секретів у нас немає. Але мій тато вважає: "Головне до землі йти з хорошим настроєм".

Загалом цей рік можна назвати врожайним, хоча й не було багато дощів. Добре наросла цибуля, капуста, картоплі багато зібрали і, звичайно, буряків.

Буряк завбільшки з відро

Цьогоріч ранньою весною, коли ми посадили буряк, здавалося, що він зовсім не вродив. Зійшов не весь і поріс дуже рідко. Але батьки вирішили залишити, мовляв, що наросте, те й буде. Буряк не переорали, разів чотири літом сапали, доглядали. Він сидів у землі аж пів року: з квітня до кінця вересня, навіть початку жовтня. І ось який виріс! Буряк - кормовий, тому піде на корм домашнім тваринам. Ми тримаємо коня і корову.

 

Альона Кристинська проживає в Ремчицях, де працює в сільській школі. Але, крім роботи, ще знаходить час на догляд за власним городом.

Понад півкілограмова морквина

- Сіяти та вирощувати городину мене привчила ще з дитинства мама. В народні прикмети ми особливо не віримо, бо, як казала моя бабуся, у Бога всі дні однакові. Головне гарно удобрити поле. Крім того, все залежить від врожайності року. Цей рік у нас був, дяка Богу, врожайний. Ось і виросла така величенька морквинка. Поки що ми її не з'їли - шкода. Хай ще полежить, - розповідає господиня.

Любов Бунечко із Сарн про свій урожай розповідає скромно. "Вирощую те, що й інші", - каже. Проте цьогоріч на її городі все заховалося декілька рекордсменів.

Гарбузова фотозона

- Добре вродили огірки, картопля. А пагони помідор чері виросли завдовжки в мій зріст. Тож мусила їх підв’язувати не вертикально, як то зазвичай, а вздовж по полю. Справжнім сюрпризом на городі для мене стали гарбузи. Я їх спеціально не засівала, але виросли такі велетні. Деякі з них не могла навіть зрушити з місця. Тож тепер у доньки Ангеліни є осіння фотозона, - розповідає Любов.

 

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: