Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Ціни сказилися: гречка б’є рекорди

Натомість перший день останнього зимового місяця «подарував» «низам» черговий ріст вартості електроенергії, комунальних послуг та пального. Тарифи на електроенергію для населення в середньому по країні зросли на 30%, на водопостачання  - до 15%. Національний форум профспілок вже навіть встиг підрахувати, що в 2011 році середні витрати кожної української сімї на комунальні платежі зростуть на 1700 (!) гривень. Більше того, із 1 квітня на 50% зростуть також ціни на газ, і ще раз «підтягнуться» догори тарифи на електроенергію. А ще у всіх на вустах ініціативи уряду щодо стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги. Коротше кажучи, «жити стає краще, жити стає веселіше». Утім «комуналка» є «комуналкою», а їсти хочеться усім, незалежно від того, чи є газ на кухні або світло у ванній. Але ринок «харчів» у неоголошеному змаганні «що швидше подорожчає» пасти задніх не збирається і «ударними» темпами змушує українців люто скаженіти. Першим про себе нагадав передовий «соціальний» продукт харчування – гречка – в недалекому минулому – якісний, дешевий, «сердитий». Сьогодні ж за кілограм цієї крупи в багатьох супермаркетах вже просять від 20 до 22 гривень. Це при тому, що тиждень назад ціна повсюдно становила 15-18 гривень. Зростання вартості гречки на теренах Рівненщини в управлінні економіки та інвестиційної політики ОДА пояснюють відсутністю в області великих підприємств із виготовлення гречаної крупи. Виробництвом гречки сьогодні займається лише Радивилівський комбінат хлібопродуктів. Утім, незважаючи навіть на цей факт, за рівнем цін на гречку, на фоні інших областей, Рівненщина виглядає куди більш пристойно. У Києві, наприклад, за кіло крупи подекуди вже просять до 27 гривень.

- Сьогодні (станом на вівторок, 2 лютого, - авт.) середня ціна на гречану крупу в межах області коливається у межах 15 гривень, - стверджує начальник управління економіки та інвестиційної політики Ігор Тимошенко. - Подальший ріст ціни на гречку залежатиме від того, чи буде вирішене питання щодо виділення цього продукту з Державного резерву, а також його можливого імпорту з-закордону.

Антимонопольний комітет у свою чергу проводить перевірки обґрунтованості підняття цін на гречану крупу, щоправда досі порушень «конкурентного» законодавства на Рівненщині не зафіксовано.

- Гречану крупу в область ввозять понад 15 різних постачальників, в основному з Дніпропетровська, Києва  Чернігова. - розповідає в.о. начальника обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Віктор Боденчук. - Щодо торгівельної націнки наших оптовиків і роздрібників – вона навіть менша, аніж була до ажіотажу. На сьогодні вартість гречки на ринках області коливається між 14 та 17 гривнями, а на підприємствах торгівлі від 12 до 17.

За словами Віктора Боденчука, аби в майбутньому уникнути дефіциту гречаної крупи та запобігти галопуючому росту цін на цю продукцію, в 2011 році планується засіяти рівно стільки гречки, скільки потребує населення області.

На початку тижня світло на передумови для подорожчання гречаної крупи пролив сам Микола Азаров. За його словами, зростання ціни більш ніж у 2 рази спричинено ажіотажним попитом на ринку, а також скороченням у минулому році посівних площ та погодними умовами. Прем’єр заявив, що ретельно відстежує цінову ситуацію на споживчому ринку, а Уряд робить все для стабілізації цін на основні соціальні групи товарів. Більше того, Микола Янович особисто простежить, щоб ціна на гречку була 12-14 гривень. Глава уряду повідомив, що для забезпечення стабільної цінової ситуації на споживчому ринку формуються запаси Державного резерву та Аграрного фонду, а в підсумку ціна на гречку знизиться, оскільки буде закуплено 20 тисяч тонн гречки за кордоном.

Сергій Табаков

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: