Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Церковний календар на листопад 2021

Місяць, що завершує календарну осінь, сповнений важливими і пам’ятними датами.

Цьогоріч на 6 листопада припадає Димитрівська поминальна субота, яка зветься ще «батьківською». За богослужінням ми молитимемося не лише за своїх спочилих рідних, а й за всіх православних християн, що відійшли з цього земного життя. Пам’ять святого великомученика Димитрія Солунського, на честь якого названа ця поминальна субота, вшановуватимемо традиційно 8 листопада. 

Вже наступного дня, 9 листопада, у молитві прославляємо преподобного Нестора Літописця, першого українського церковного історика. Працею його життя стала «Повість минулих літ», яка вважається початком писемної української мови. Тож недарма державне свято – День української писемності та мови – ми відзначаємо саме в день пам’яті преподобного. 

Також вшановуватимемо пам’ять безсрібників і чудотворців Косми та Даміана (14 листопада), в той же день молитимемося і за всіх дітей-сиріт (друга неділя листопада). 

21 числа відзначатимемо Собор архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безплотних, а також знаменне для українського народу державне свято – День Гідності та Свободи.

У суботу, 27 листопада, наша Церква звершуватиме всеукраїнське поминання всіх, в Україні голодом заморених. Цього року виповнюються 100-ті роковини від початку масового штучного голоду 1921-1923 років та 75-ті роковини від початку масового штучного голоду 1946-1947 років. 

28 листопада розпочинається сорокаденний Різдвяний піст (Пилипівка), який готує нас до зустрічі визначної події Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Тож нехай цей місяць, що розпочинається так символічно в перший день тижня, дарує вашим серцям тепло і надію, щоби гідно пройти цей відрізок часу, надихаючись добрими прикладами й настановами святих угодників Божих. 

Православна Церква України

#день  #свята  #календар 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: