Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Центр зайнятості допомагає відкрити власну справу

На одного підприємця в Радивилівському районі стало більше. У селі Батьків за сприяння Рівненського обласного центру зайнятості та місцевої ОТГ  відкрилося єдине в селі кравецьке ательє «Імідж».

Власниця новоствореного ательє – Іванна Мельник – працює у кравецькій сфері вже понад 15 років. За цей період жінка змінила роботу у декількох підприємствах, серед яких і зарубіжні, набралася досвіду і вирішила зайнятися власною справою.
«Зараз я маю маленьку дитину і не можу повністю поринути в роботу, – розповідає пані Іванна. – Тому вирішила відкрити свій невеличкий цех поруч із домом, щоб мати вільний час для своєї сім’ї, а також мати віддушину, щоб реалізувати себе. У Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ я закінчила курси за спеціальністю «Підприємець-початківець», там отримала багато корисної інформації.
А після закінчення – отримала одноразово виплату  допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. От я до цієї суми додала свої кошти і закупила швейне обладнання для ательє. На навчання та придбання  обладнання витратила півроку. Все обладнання нове, його поки що вистачає. Але ж постійно хочеться удосконалюватися. Адже і замовлення з’являються на новорічні костюми, та й є двоє людей, які теж уже хочуть працювати разом зі мною. Отож, якщо буде багато замовлень, будемо розширюватися».
Для того, щоб українці купляли якісний український, а не іноземний одяг, потрібні професіонали швейної галузі. В цьому переконаний директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук. Він наголошує, що хорошого результату можна досягнути тільки об’єднавши зусилля. Іван Федорович ділиться:
«Ми надали одноразово виплату допомоги по безробіттю, а місцева влада виділила приміщення на пільгових умовах. Дуже важливо мати підтримку. Тому я вважаю, що це хороший старт для молодого підприємця, щоб відкрити свою справу і заробляти кошти»,  – зазначає Іван Федорович.
Мені дуже приємно, що на території Радивилівської об’єднаної громади створилося ще одне робоче місце. Служба зайнятості існує за кошти роботодавців і людей, а далі ці фінансові ресурси мають повертатися і до людей, і до роботодавців. Кожне створене робоче місце – це податки, це те, за рахунок чого потім житиме громада. Тож ми завжди будемо допомагати активним людям, шукати таких людей. Адже буде робота – буде заробіток. Буде заробіток – буде комфортне життя в Україні. Так, за рік, що минає, в нашому центрі професійно-технічної освіти ДСЗ набули знань понад десять тисяч осіб зі всієї України, у тому числі чотири тисячі осіб – із Рівненської області. У нас 58 ліцензованих професій  – розпочинаючи з барменів і закінчуючи токарями і ковалями. Можна сказати, що служба зайнятості дає людині «вудку», щоб людина «ловила рибу».
Тішиться позитивним змінам у громаді і міський голова Радивилова Микола Карапетян:  «Нам важливо підтримувати людей, адже багато хто, тим більше зі сільської місцевості, виїжджає на заробітки за кордон. Але ж людина може реалізувати себе і на своїй маленькій батьківщині. Як приклад – кравчиня Іванна Мельник. Думаю, вона тут буде отримувати зарплату не меншу, ніж могла б  отримувати десь на Заході. У селі це єдине ательє. Якщо люди будуть знаходити робочі місця, якщо відкриватимуть власні справи, то й уся громада буде повноцінно жити і розвиватися».
До слова, майже 95 відсотків підприємств у Радивилівському районі аграрні і мають сезонний характер. Як повідомив директор Радивилівської районної філії Рівненського ОЦЗ Ярослав Довгаль, цього року понад 500 осіб, у тому числі і сезонні працівники, за допомогою служби зайнятості знайшли роботу у своєму районі.
• Олександра Нагорна

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: