Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Три рятівні години

Рівненські лікарі  б’ють на сполох – кількість інсультів з року в рік зростає. Якщо у 2019-му в Рівному їх було зареєстровано 650, то за 5 місяців нинішнього року – 301 випадок. Лікарі стверджують, якщо протягом перших трьох годин такого хворого буде доставлено в лікарню, то його життя, безумовно, буде врятовано.

– Наявність комп’ютерного томографа дозволяє нам сьогодні швидко провести діагностику, а далі застосовуємо метод тромболізису, тобто вводимо людині сильнодіючі препарати, з допомогою яких згустки крові розчиняються. Ми вже провели 4 тромболізиси, і всі вони дали хороший результат. Найперша і найголовніша умова – хворого треба доставити в лікарню протягом перших трьох годин, - розповідає завідувач відділенням для хворих з порушенням мозкового кровообігу Рівненської ЦМЛ Ігор Черняк.
За його словами, люди дуже часто не знають про це і звертаються до лікарів аж на другу чи третю добу після того, як стався інсульт. Тобто, всі мають пам’ятати, щойно з’явилися перші ознаки небезпечної хвороби - асиметрія обличчя, слабкість в руках, людина не може підняти руки, оніміння кінцівок чи порушення мови – негайно викликайте швидку.
На жаль, до застосування методу тромболізису лише 10 відсотків людей, які перенесли інсульт, поверталися до повноцінного життя, 20 відсотків – помирали. За п’ять місяців нинішнього року від інсульту у Рівному померло 66 осіб, і левова частка смертей припадає саме на ішемічний інсульт.
За словами Євгена Кучерука, якщо ком’ютерні томографи будуть в більшості районних лікарень, то шанси порятунку інсультних хворих зростуть у рази, бо тоді не втрачатиметься дорогоцінний час на доставку хворого. Вартість двох ампул сильнодіючого препарату для проведення тромболізису на сьогодні складає 30 тисяч гривень. Кілька ампул є в навності у міської лікарні. Щоб здешевити процедуру для пацієнта, одну ампулу надаватимуть безкоштовно,  а за іншу  доведеться платити. В адміністрації міської лікарні сподіваються на централізоване постачання препарату з Києва. Вирішити фінансову складову проблеми могло б створення у Рівному інсультного центру з громадським бюджетом, цією проблемою  наразі займаються громадські організації.
Василь Бурченя

 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: