Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Тільки через постійне навчання можна бути успішним. Рівненську АЕС відвідала делегація Національного університету водного господарства та природокористування

делегація Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне). У її складі – ректор вишу Віктор Мошинський, проректори Валерій Сорока та Олександр Дмитренко, начальник відділу Микола Марчук.

Як зазначив ректор закладу – співпраця між атомною станцією та колективом НУВГП нараховує кілька десятиліть, за цей період виконано десятки спільних проєктів, зокрема наукових та науково-супровідних. Метою нинішнього візиту стало обговорення подальшої співпраці щодо спільних освітніх проєктів. Сьогодні заклад підтримує зв’язки із працівниками РАЕС, які є випускниками НУВГП, але системної співпраці не було.

За словами заступника генерального директора Рівненської АЕС з персоналу Ігоря Вітковського, серед працівників електростанції – 465 випускників Рівненського «водника». «У закладі готують спеціалістів з теплоенергетичного, електротехнічного, гідротехнічного напрямків, з автоматизації та ІТ-технологій, тобто тих спеціальностей, яких потребує наше підприємство. Тому ми вже почали реалізовувати спільні плани: розпочато цикл лекцій спеціалістами РАЕС для студентів НУВГП. Під час зустрічей зі студентами нам сподобалася їхня обізнаність у галузі енергетики, сподіваюся, що зацікавленість переросте у фахове спрямування до атомної енергетики», - відзначив Ігор Вітковський.

Перебуваючи на промисловому майданчику підприємства, керівники ВНЗ зустрілися з генеральним директором Павлом Павлишиним. На сьогодні РАЕС є найпотужнішим підприємством області, відповідно – найбільшим роботодавцем і потребує саме технічних кадрів, на чому й спеціалізується Рівненський університет. РАЕС може запропонувати працевлаштування випускникам вишу, по-друге – планувати створення на базі ПТУ РАЕС коледжу НУВГП. Також обговорено різноманітні форми подальшої співпраці, зокрема питання дуальної освіти. «Сьогодні є взаємне бажання, розуміння і впевненість щодо зміцнення нашої співпраці. З конкретних справ – обговорюємо елементи дистанційного навчання, під час якого студенти очної форми навчання працевлаштовуватимуться на РАЕС та навчатимуться паралельно. Також обов’язковим елементом співпраці будуть екскурсії для студентів та викладачів на РАЕС», - підкреслив проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерій Сорока.

Ректор НУВГП Віктор Мошинський зауважив, що новий етап співпраці полягатиме у створенні освітнього проєкту у сфері вищої освіти. «Ми впевнені, що справимось із викликами і зможемо забезпечити Рівненську АЕС персоналом високої кваліфікації. У нас є певне бачення – ми реально оцінюємо свої сильні та слабкі сторони та спільно з керівництвом РАЕС готові розпочати діяльність. Ми розуміємо, що традиційні методи освіти, до яких ми звикли – коли дипломований спеціаліст з вишу приходить працювати на виробництво, сьогодні слабо працюють. У діючій системі освіти немає індивідуалізації, не робиться підготовка випускників під конкретного замовника. Новизна нашого спільного проєкту й буде полягати саме в цьому – ми орієнтовані на РАЕС, її потреби, будемо готувати фахівців необхідної кваліфікації за потрібний час»,- підсумував В. Мошинський.

Гості відвідали відкритий розподільчий пристрій 110/330 кВ, машинну залу енергоблоку №3, гідротехнічні об’єкти – градирню, блочну насосну станцію, насосну станцію додаткової води, споруди очищення додаткової води, а також профтехучилище та навчально-тренувальний центр РАЕС.

Керівники НУВГП висловили загальну думку: «Електростанція вражає масштабністю та високим професіоналізмом. РАЕС – це унікальне обладнання, унікальні технології, унікальні люди, які навчилися взаємодіяти з цими складними процесами та явищами. Тут розумієш, що навчатися треба все життя Персонал атомної електростанції є яскравим прикладом того, що, тільки володіючи певними знаннями, досвідом, інтелектом, розумінням певних процесів, можна бути успішним».
При використанні тексту прес-релізу вказівка його автора чи посилання на джерело інформації

(офіційний веб-сайт РАЕС) 

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: