Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

«Таміфлю» не знадобиться

За попередніми підрахунками обласного управління охорони здоров’я проти грипу, епідемія якого очікується найближчим часом, потрібно вакцинувати 50-65 тисяч осіб, котрі відносяться до різних категорій ризику. Щеплення також мали б зробити ще 55 тисяч медичних працівників. Однак, представники влади переконані, що чекати значні субвенції з Держбюджету для проведення такої масштабної профілактики марно, і шукають шляхи, щоб за рахунок обласного та районних бюджетів частково покрити необхідні видатки.

- Щеплення проти грипу є рекомендованим для медичних працівників, - інформував колегію облдержадміністрації заступник начальника управління охорони здоров’я Юрій Добровольський. – Вже зробили вакцинацію майже 1,5 тисячі лікарів і медичних сестер. Із загальної кількості працюючих у медичній сфері, це, звичайно, незначна цифра, але якщо ми охопимо щепленнями хоча б 10-15 відсотків медичного персоналу, то це будуть саме ті працівники, які мають безпосередній контакт із хворими на грип.

Нині, за словами Юрія Добровольського, в області відзначається сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання, але цей ріст патології поки що складає 70 відсотків до епідемічного порогу, який визначається потижнево і контролюється в кожному місті і районі області. Якщо ж аналізувати минулорічний епідсезон, який розпочався 29 жовтня, а його спалах спостерігався з 2 по 8 листопада, коли було зареєстровано 87 тисяч 576 хворих на грип і вірусні респіраторні захворювання, то за вісім тижнів перехворіло понад 60 відсотків жителів нашої області. На початку року зберігалися високі показники захворюваності на грип, однак контингент хворих змінився: якщо восени хворіло переважно доросле населення, то взимку - в основному діти.

Для запобігання поширенню грипу, в тому числі і грипу «Каліфорнія», який в минулому році був основним збудником захворювання, за субвенцію з Державного бюджету обласне управління охорони здоров’я централізовано, на 4 мільйони 659 тисяч гривень, закупило медикаменти для профілактики та лікування грипу, зокрема і 22 тисячі 531 упаковку препарату «Таміфлю».

- На сьогодні маємо резерв цих ліків – 6 тисяч 211 упаковок, - зазначив Юрій Добровольський. - На жаль, та кількість препарату, яку планували використати під час минулорічної епідемії, була невиправдана. Лікувальні установи використали лише 16 тисяч 320 упаковок «Таміфлю».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я впродовж 2010-2011 років вірус патогенного грипу «Каліфорнія» буде домінуючим, але не основним. Серед основних, вважають епідеміологи, циркулюватимуть віруси сезонного грипу «А» і «В». Відтак ймовірність використання «Таміфлю» в нинішньому епідсезоні не буде такою високою, як у минулому. Тому Міністерство охорони здоров’я України настійно радить   співвітчизникам не зволікати з вакцинацією, бо це найефективніший засіб для профілактики грипу.

Тетяна Ісаєва

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: