Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

ТАЛАНТАМИ РОЗКВІТНУВ “БУРШТИНОВИЙ ШЛЯХ”

Місцем проведення фестивалю стала, звісно ж, територія біля вузькоколійної залізниці Антонівка-Зарічне. Тепловози ТУ2 та ТУ7, які місцеві люди  називають “кукушкою”, електрожезлова система, пікети, семафори та п’ятилінзовий світлофор, що  досі використовується у її обслуговуванні, є справжніми відкриттями для туристів, приваблюють їх сюди – в глибоке Полісся – аж з-за кордону. Для місцевих же жителів – це важлива життєва артерія і доступний вид транспорту. Первозданні краєвиди поміж ошатних лісів та озер, які можна побачити на 106-кілометровому шляху “кукушки”, для них звичні, а от для гостей – краса, яка назавжди западе в душу. До речі, вузькоколійка має 16 станцій і, за задумом, саме стільки років повинен тривати фестиваль “Бурштиновий шлях” – аби відкрити туристам кожен із цих дивовижних куточків.

 Нинішнього року зі станції Володимирець, де стартував фестиваль, перегукувалася піснею, радістю, народними талантами та традиціями платформа Андруга, що неподалік тамтешнього села Залене. Девіз заходу, як зазначив перший заступник Володимирецької РДА Петро Вакуліч, - комфортна втеча від цивілізації. І дійсно, організатори фестивалю (Володимирецькі райдержадміністрація та районна рада) подбали, аби не лише яскраво презентувати свій край, а й забезпечити гостям захоплюючий, змістовний і комфортний відпочинок.

 Цікавинки для себе могли знайти люди будь-якого віку і будь-яких уподобань. Виставки-ярмарки “Бурштинові янголи” та виробів народних умільців, презентація страв місцевої кухні “Поліська гостина”, виставка-конкурс “Полуниці” та “Чорниці”, майстер-класи з виготовлення вареників із лісовими ягодами, традиційних народних ремесел та промислів... Охочі могли взяти участь у туристично-спортивній акції “100 кілометрів Полісся за 24 години”, вечорах відпочинку “Бурштинове відлуння” та “Під вечірнім небом”, здійснити подорож “кукушкою” та багато-багато іншого. І все це – в обрамленні скарбів народного фольклору. “Бурштин-концерт”, яким було відкрито фестиваль, зібрав творчі колективи із Березнівського, Рівненського, Сарненського, Зарічненського районів, міста Кузнецовськ, а також із Волинської області, Івано-Франківщини, Львівщини та Києва. Загалом на “Бурштиновий шлях” завітали понад 500 учасників колективів та понад 100 майстрів народної творчості і, звісно ж, сила-силенна гостей. З-поміж них заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов, керівники Володимирецької райдержадміністрації та районної ради Володимир Ткачук та   Василь Ковенько, голова громадської організації Асоціація “Український Бурштиновий світ” та товариства “Сонячне ремесло” Галина Лемець, генеральний директор ВП “Рівненська АЕС” Павло Павлишин, керівники місцевих підприємств, організацій, установ, сільських рад, які спільно подбали, аби свято справді вдалося.

 Справжньою ж родзинкою цьогорічного фестивалю стала вишита хрестиком... карта району! Кожне село, кожен куточок, кожна місцева перлина і, звісно ж - бурштиновий шлях, що прямує через Володимиреччину і створений зі справжнього сонячного каменю... Над цим дивом майстрині району працювали впродовж кількох місяців.

 - Загалом трудилося 36 вишивальниць, - розповідає майстриня Любов Мочко. – Спершу вишивали клаптики, де зображено кожне з сіл, а потім зшивали їх. Намагалися зробити так, щоб було гарно, щоб залишилася пам’ять, а ще – аби відобразити те найкраще, що має те чи інше село. А чи важко було?.. Та ні. Я, здається, народилася для цієї роботи.

- Це дійсно так, - додає вишивальниця Людмила Омельчук. – Захоплююся цим, скільки себе пам’ятаю. Ми тепер хочемо ще й карти своїх сіл вишити.

 Цей шедевр народного мистецтва та любові до рідної землі зберігатиметься у районному краєзнавчому музеї. Тим часом це аж ніяк не єдина родзинка. Має тепер етно-тур-фестиваль і свою пісню “Бурштиновий шлях”. Композитор Федір Гощук і автор слів Олександр Пашко вперше презентували її краянам на його відкритті.

 Кожен із трьох днів фестивалю був розділений тематично: свято бурштину, свято чорниць та день екології і довкілля. Нудьгувати не було коли – годі лишень визначитися, аби встигнути і співи послухати, і потанцювати, і помилуватися природою та скуштувати смачні поліські страви, які місцеві жінки теж готують з любов’ю. До речі, кожна з сільських рад району, які можна було побачити на вишитій карті, мала на фестивалі свій курінь. Отож, роздивившись на мапі їх принади, одразу можна було прямувати у потрібному напрямку.

 - Побутує думка, що наше Полісся – бідне. Проте, переконаний, це вже давно не відповідає дійсності. Ми багаті і чудовою природою, і неповторним етносом, а головне – прекрасними людьми, - зазначив голова Володимирецької райдержадміністрації Володимир Ткачук.

 У правдивості цих слів переконався кожен із учасників фестивалю. Є сміливий задум, що вже наступного року він набуде статус міжнародного, і бурштиновий шлях стане для місцевих людей справді щасливою дорогою, відкривши для рідного краю нові перспективи.

 • Світлана Тубіна

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: