Газета «Вісті Рівненщини» +380678370541 +380675894919 +380362695137

Суд оштрафував співвласницю кафе за поминки під час карантину

Співвласницю кафе "Грот" в Острозі оштрафували на 17 000 гривень за проведення поминального обіду під час карантину.

Так, 19 березня 2020 року о 14 год. 25 хв. у м. Острог Надія, будучи співвласником закладу харчування, не припинила роботу закладу та здійснювала прийом відвідувачів, зокрема, відкрила заклад для проведення поминального обіду, який тривав близько 40 хвилин та на якому були присутніми біля 25 осіб.

Постановою Острозького районного суду громадянку Надію визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.44-3 (порушення правил щодо карантину) Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосовано до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 гривень.

Громадянка Надія оскаржила постанову з підстав недоведеності її вини. Вказувала, що вона дійсно зареєстрована фізичною особою-підприємцем, однак вона не здійснювала діяльність у сфері громадського харчування саме у даному закладі. Просила скасувати оскаржувану постанову, а провадження у справі закрити у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України, на всій території України установлено з 12 березня 2020 року по 3 квітня 2020 року карантин; заборонено з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе).

Висновки суду першої інстанції у частині доведеності вини Надії у інкримінованому їй адміністративному правопорушенні є обгрунтованими та підтверджуються дослідженими та проаналізованими матеріалами справи, зокрема, даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з яких вбачається, що одним із видів діяльності Надії є діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування. Також враховано пояснення правопорушниці, в яких вона не заперечувала факт «прийому відвідувачів» та їх обслуговування 19.03.2020 року, тобто під час дії карантинних обмежень.

З огляду на сказане вище, Острозький районний суд дійшов правильного висновку про наявність у діях Надії складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП. 

Так, Рівненський апеляційний суд постанову місцевого суду залишив без змін, а апеляційну скаргу — без задоволення.

 

Пресслужба Рівненського апеляційного суду

Читайте також

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: